GAZETARI BËN DEKLARATËN E FORTË:PRESIDENTI SHQIPTAR ILIR META ËSHTË KËRCËNUAR...ME VRASJE...


Gazetari bën deklaratën e fortë: Meta është kërcënuar...
I ftuar në emisonin “Zonë e lirë”, analisti Curri komentoi deklaratën e Metës ku i bëri thrrje Presidentit të Amerikës që të hedhë sytë nga Shqipëria pasi po e shtypin të majtët.
“Ai është politikan i vjetër, nuk trembet nga një ortek… Unë e shikoj realitetin shqiptar si një ripërsëritje në miniaturë të konfliktit të dy Amerikave që ndodhin atje, të asaj liberaliste dhe të konservatorëve të djathtë. Meta do vrasë jo dikë, por disa, metaforikisht. Shqetësimi i tij dhe i njerëzve që qëndrojnë pas tij, Meta është duke mbajtur anën e Trump. Meta është kërcënuar. Vetëm një person i kërcënuar flet me një gjuhë të tillë”, tha Curri.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)