NJË DITË PARA PROTESTËS, BASHA THIRRJE QYTETARËVE: TË BASHKOHEMI NË TIRANË SI NJERËZ TË LIRË


Një ditë para protestës, Basha thirrje qytetarëve: Të bashkohemi në Tiranë si njerëz të lirë
Një ditë para protestës së paralajmëruar kombëtare, kreu i PD-së Lulzim Basha i ka bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në Tiranë.
Me anë të një videoje, Basha kërkon largimin e kryeministrit Edi Rama, ndërkohë që thekson se nuk do të bëjë asnjë hap pas.
'Nesër me #8korrik në orën 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë si njerëz të lirë me dinjitet, prindër, motra, vëllezër, bij e bija shqiptarësh kurajozë, të gjithë bashkë
kundër diktaturës së krimit, në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, për familjet dhe fëmijët tuaj, për #ShqipëriaSiEuropa! Asnjë hap pas! #RamaIk', shkruan kreu i demokratëve.


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)