97% e femrave pas moshës 40 vjeçare e konsiderojnë tradhëtinë të arsyeshme në qoftë se bashkëshorti ka probleme me potencën mashkullore

Ky ishte përfundimi i një studimi anonim i femrave kosovare nga 40 mosha vjeç e sipër, burrat e të cilave vuajnë nga problemet me potencën. Përfundimi është plotësisht në përputhje me deklaratat e seksologëve, të bëra më parë - "mungesa e fuqisë seksuale tek meshkujt pothuajse gjithmonë i shtyn gratë të bëjnë shkelje kurore dhe është shkaku më i zakonshëm i divorceve në moshën e para pensionit".

Edhe në qoftë se një grua nuk e ka tradhëtuar kurrë bashkëshortin e saj dhe as që nuk e ka menduar kurrë një gjë të tillë, mungesa e seksit të vazhdueshëm, për fat të keq mund "të kthejë gjithçka përmbys në kokën e saj" dhe e bën tradhtinë jo vetëm të mundshme, por edhe të dëshiruar. Kjo ndodh në nivelin e proçeseve fiziologjike.
Mbi këtë çështje do të na tregojë më shumë seksologia e njohur, doktoresha femër, kandidatia e shkencave mjkësore - Mimoza Kadriu
Mimoza Kadriu prej 5 vitesh tashmë është duke studiuar efektin e tradhtisë nga gratë në mungesë të seksit të vazhdueshëm me burrat e tyre
“Tradhëtia e femrës është e natyrshme në qoftë se nuk ka marëdhënie seksuale të kënaqshme në një bashkëjetesë. Imagjinoni veten në rolin e kësaj gruaje. Nevoja për të bërë seks është krijuar fiziologjikisht - dëshira është gjithmonë e pranishme, dhe ju nuk mund ta kapërceni atë. Një grua duhet të jetojë vazhdimisht me të, duke e konsideruar atë dhe si një ngarkesë energjie.
Por si ndikon kjo tek një grua? Pa shkarkimet e këtij lloji, nervat janë vazhdimisht të tensionuar - si rezultat, edhe një grua më parë e qetë bëhet nervoze dhe irrituese. Në një lidhje ka skandale që mund të ndodhin pa asnjë arsye. Sa më shumë grinden bashkëshortët, aq më shumë largohen ata nga njëri-tjetri, dhe si rrjedhim marrëdhëniet bëhen më të ftohta. Si rezultat, edhe ato gra që dikur ishin krenare për ndershmërinë e tyre ndaj bashkëshortit të tyre, fillojnë të ndryshojnë.
Në fillim, një gjë e tillë ndodh krejt rastësisht - në punë ose me miqtë. Pas herës së parë, femrën e mundojnë së tepërmi mendimet se ka kryer një tradhëti, por nga ana tjetër ajo vazhdimisht kujton ndjesitë që mori nga ajo eksperiencë. Ajo nuk mund të mësohet me idenë se deri në fund të jetës së saj nuk do të kryejë më marëdhënie seksuale. Dhe një ditë të bukur ajo prapë do të tradhëtojë. Dhe pastaj përsëri dhe përsëri. Si përfundim në jetën e saj herët ose vonë do të shfaqet një dashnor.
Sidoqoftë, "bredhjet majtas-djathtas" janë të rralla, kur ato ndikojnë në normalizimin e marrëdhënieve me bashkëshortin, shpesh tradhëtitë e vazhdueshme ndikojnë më së shumti në ftohtësinë e bashkëshortëve njëri me tjetrin dhe gjithçka pastaj përfundojnë në divorc. Një mashkull jo vetëm që mbetet impotent, por gjithashtu dhe i vetmuar për tërë jetën (në qoftë se problemet me potencën nuk zhduken, është pothuajse e pamundur të gjesh një bashkëshorte të re)
Sikundër e ka treguar dhe përvoja, meshkujt beqarë nuk jetojnë gjatë në qoftë se janë më të moshuar se 50 vjeç (kjo përgjithësisht është dhe mosha, kur shfaqen kryesisht probleme me potencën mashkullore).
- Mimoza, si mendoni ju, kush është fajtor në gjithë këtë situatë?
- Situata është shumë e komplikuar dhe e diskutueshme pa dyshim. Por duhet të kuptoni gjithashtu diçka,që edhe gruaja nuk është fajtore.
Unë do t'i këshilloja të gjithë meshkujt që të mos sjellin situatën në një nivel të tillë dhe të luftojnë shfaqjet e para të pafuqisë seksuale. Për më tepër, mjekët tani janë mëse të vetëdijshëm për arsyet e dobësimit të fuqisë me kalimin e moshës, dhe ata kanë mësuar të merren në mënyrë efektive me ta.
A mund të rritet fuqia në moshën50-60-70 vjeçare?
Ne i drejtuam këtë pyetje te Doktorit të nderuar të Kosovës, Shefit Urolog të Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës, Kryetarit të Sektorit të Andrologjisë të Shoqatës Evropiane të Urologjisë (EAU), Profesor Agan Krasniqit
«Unë nuk i kuptoj fare ata meshkuj, të cilët në moshën 50-60 vjeçare, duke përkulur kokën vendosin se asgjë nuk mund të bëhet për përmirësimin e kësaj situate duke i dhënë kështu fund jetës së tyre seksuale. Përse? Kur ju mund ta keni mundësinë të argëtoheni deri në pleqëri!»
- Po, mundeni. Tani me shfaqjen e medikamenteve moderne, kjo gjë nuk përbën më një problem. Për shembull, unë gjithmonë rekomandoj një preparat shumë të mirë të quajtur Erofertil për pacientët e mi. Ai ka ndihmuar 99% të meshkujve që e kanë përdorur - madje edhe ata të cilët kanë pasur probleme me potencën e tyre për disa vite me rradhë.
Për shumë persona, ai u shndërrua në një shpëtim të vërtetë.
- A mund të na thoni pse Erofertil arrin të rikthejë fuqinë mashkullore?
- Shikoni. Le të kuptojmë në rradhë të parë se përse tek meshkujt me kalimin e moshës, potenca fillon të zvogëlohet.
Arsyeja kryesore se përse ndodh një gjë e tillë, është padyshim ulja e niveleve të testosteronit. Në qoftë se në moshë të re niveli i tij është mjaftueshëm i lartë, atëherë duke filluar nga mosha 25 vjeç, ai fillon të bie gradualisht. Fillimisht me ritme më të ngadalta, dhe pastaj më shpejt. Testosteroni është në thelb një hormon ngjalljeje për burrat. Sa më shumë që të ketë në gjak, aq më i fortë dhe më i fuqishëm është mashkulli.
Një rënie në nivelin e testosteronit ndodh tek të gjithë meshkujt - te dikush kjo rënie është më e shpejtë, te dikush tjetër më e ngadaltë. Me një nivel testosteroni më të vogël se 13 nmol / l, potenca mashkullore zhduket plotësisht
Erofertil rrit nivelin e testosteronit në gjakun e meshkujve, duke rikthyer në një mënyrë efektive potencën e tyre. Dëshiroj në të njëjtën kohë të theksoj se ky medikament aktivizon sekretimin e brendshëm të testosteronit dhe nuk e sjell atë nga jashtë, kështu që jo vetëm që rrit fuqinë, por gjithashtu dhe e rivendos atë. Kjo do të thotë, pas një kursi të rregullt të marrjes së Erofertil, potenca do të shfaqet vetë pa nevojën e medikamenteve stimuluese - sikundër një gjë e tillë ndodh edhe në rini.
- Agan Krasniqi, sa e rëndësishme është për një mashkull të ketë një potencë të qëndrueshme? Si ndikon një gjë e tillë në shëndet?
- Marëdhëniet seksuale janë të rëndësishme për çdo mashkull. Gjatë seksit, ndodhin pastrime vaskulare dhe rinovimet e sekretimit të prostatës. Kur nuk ka seks, në prostatë ndodh proçesi i stazës që si rrjedhojë mund të çojë në adenomë të prostatës apo dhe shfaqjen e kancerit (ndodh në 68% të meshkujve të moshës 50-60 vjeç, ku shkaku më i zakonshëm i sëmundjes është pafuqia seksuale).
Përveç kësaj, gjaku ngec në enët e gjakut, veçanërisht në kapilarët e vegjël që ushqejnë nga ana tjetër të gjithë organet e brendshme. Për shkak të kësaj, në enë shfaqen mpiksjet e gjakut, të cilat ndikojnë në rritjen e presionit dhe zhvillimin e hipertensionit, dhe në qoftë se mpiksja e gjakut pushon, atëherë kjo mund të çojë në një sulm në zemër ose goditje në tru.
Për një mashkull është shumë e rëndësishme që të kryejë marëdhënie seksuale - kjo është baza e shëndetit dhe një jete të gjatë, e pa probleme!
- Ku mund të porositet Erofertil për rivendosjen e fuqisë mashkullore, dhe sa kushton afërsisht?
- Ai mund të porositet me një çmim më të ulët në faqen zyrtare të institutit tonë kërkimor në Prishtinë. Tani kemi rreth 1.000 pako që jemi të gatshëm t'i shpërndajmë për të gjithë meshkujt. Dorëzimi kryhet në çdo rajon të Kosovës
Çfarë është e nevojshme të bëhet për të porositur Erofertil?
  • Të ndodheni në territorin e Kosovës.
  • Të lini një kërkesë në faqen zyrtare të internetit.
  • Brenda 2-3 ditëve është e nevojshme të merrni porosinë tuaj dhe ta paguani atë në momentin e marrjes
A është e vërtetë se Erofertil e rikthen potencën mashkullore edhe në moshë të thyer? Rezultatet e anketës
Faqja e Institutit të Kërkimit të Urologjisë në Prishtinë aktualisht po kryen një studim midis atyre që përdorën Erofertil.
Pyetja e vetme e drejtuar aty është - «A ju ndihmoi Erofertil të rivendosni potencën tuaj NATYRORE?»
Rezultatet e anketës:
Porosisni Erofertil përpara se meshkujt e tjerë ta bëjnë një gjë të tillë. Sasia e këtij preparati është duke u zvogëluar çdo orë e më shumë!
Porositeni Erofertil në faqen zyrtare të internetit

Komente

Arbër Blakaj
E porosita edhe unë Erofertil. Faleminderit shume. Ata më premtuan se pas 5 ditëve mund të paguaj porosinë.
Fatos Morina
E porosita gjithashtu. Unë kam pothuajse një vit që nuk kryej dot marëdhënie seksuale, por nuk dua të vazhdoj më kështu, është e tmerrshme. Shpresoj vërtet që Erofertil të më ndihmojë. Viagra është e ndaluar për mua për shkak të kundërindikacioneve - zemra ime është e shumë e dobët për ta përballuar.
Ramadan Kastrati
Erofertil më ka pëlqyer shumë. E kam përdorur atë në fillim të viti. Aftësitë e mia mashkullore u përmirësuan ndjeshëm, seksi u rishfaq sërisht në marëdhënien tonë. Bashkëshortja ime nuk më bezdis më. Qenka e vërtetë që pa seks ato sikur çmenden. Harmonia në familje tonë është rikthyer përsëri. Për pak sa nuk kaluam në divorc. Unë e rekomandoj Erofertil për të gjithë - martesa juaj do të shpëtojë.
Fadil Salihu
Edhe unë e konfirmoj plotësisht. Erofertil është një preparat i shkëlqyer. Jam 54 vjeç. Kohët e fundit, pothuajse nuk kam pasur fare fuqi. Potenca shfaqej rrallë e për mall. Unë u përpoqa shumë duke provuar gjithçka për ta rikthyer atë. Receta popullore, pilula, kam shkuar shumë herë dhe tek urologu për vizitë. E vetmja gjë që ndihmoi ishte ky preparat të them të drejtën. Një herë në javë, seksi tani është i qëndrueshëm. Plus, shëndeti prej tij është përmirësuar gjithashtu, sepse testosteroni është shumë i dobishëm për trupin mashkullor.
Jeton Kelmendi
Edhe unë e kam ndjerë se sa jam rinuar pasi fillova të përdor kursin për kurim me Erofertil.
Rexhep Musliu
E porosita edhe unë. Për aq kohë sa ka ende. Dorëzimi ishte shumë i shpejtë. Unë kurrë nuk kam porositur asgjë në internet, por doli të jetë mjaft e thjeshtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lini numrin tuaj të telefonit. Dhe ju do të merrni një telefonatë nga vetë specialistët për t'ju pyetur më me detaje në lidhje me adresën ku do të tërhiqet porosia prej jush.
Agron Ramadani
Kam lexuar me detaje në lidhje me Erofertil në faqen e tyre zyrtare të internetit. Është me të vërtetë mbresëlënëse! Për meshkujt në pension, është një preparat jashtëzakonisht i dobishëm. Ndihmon në nxitjen e prodhimit të testosteronit, i cili nga ana tjetër mbron nga pleqëria.
Merita Mehmeti
Duhet t’ia porosis një të tillë bashkëshortit tim. Është 48 vjeç, dhe imagjinojeni pak, vuan nga potenca. Kurse unë jam vetëm 41 vjeçe dhe ende dua të kryej marëdhënie seksuale.
Driton Hyseni
Komshiu ynë në fshat është 65 vjeç. Edhe ai vazhdon të kryejë marëdhënie seksuale. Përdor po të njëjtin preparat. Ia kam parë një pako të tillë në shtëpi.
Afrim Mustafa
E porosita
Rexhep Musliu
Kjo është me të vërtetë diçka e jashtëzakonshme ... Unë kam vetëm një javë që po e përdor, dhe seksualisht ndjehem tashmë 10 vjet më i ri. Para kësaj, vetëm Viagra më ka pas ndihmuar, por Viagra është shumë e dëmshme sidomos për zemrën. Unë e rekomandoj këtë medikament për të gjithë!
Idriz Murati
Unë jam 61 vjeç, prej 5 vjetësh tashmë kisha humbur fuqinë time mashkullore. Unë shkova për vizitë te urologu (për një problem tjetër që kisha), atëherë, përveç të tjerave, më këshillova që të marr një kurs Erofertil për të përmirësuar mirëqenien e përgjithshme. Pas kursit, fillova të ndiej sërisht tërheqje seksuale. Tani jo aq shpesh, por fuqia shfaqet. Nganjëherë kryejmë marrëdhënie seksuale. Fillova të ndjehem shumë më mirë.
Fadil Maloku
Dje e bëra pagesën. Është me të vërtetë diçka e mirë.
Avni Sahiti
I thashë mirupafshim mosfunksionimeve seksuale që kisha, brenda vetëm 3 javësh. Unë juau këshilloj të gjithëve këtë medikament. Është preparati i vetëm që ndihmon realisht. Unë jam 59 vjeç
Arif Gashi
E porosita edhe unë. Specialisti më tha se kanë mbetur pak më shumë se 200 pako. Por edhe ato o shiten sa hap e mbyll sytë

Material i huazuar nga faqja:


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)