[Sterkala] URIME DITELINDJEN PER MIKUN TIM TE MIRE Z.FLORI BRUQI.
To: sterkala@yahoogroups.com
From: luigji_61@hotmail.com
Date: Wed, 29 Jun 2011 21:27:31 +0200
Subject: [Sterkala] URIME DITELINDJEN PER MIKUN TIM TE MIRE Z.FLORI BRUQI.


I NDERUAR Z. FLORI !

TE NDERUAR MIQ E SHOKE KUDO KU JENI E KU JETONI.

SOT NE DITEN E LINDJES SE Z.FLORI BRUQI,MIKUN TIM TE MIRE,DUA NGA ZEMRA TI UROJ DHE 100 VITE TE TJERA TE LUMTUARA NE MESIN E FAMILJES SE TIJ,NE VATREN E TIJ TE NGROHTE FAMILJARE.

TEK Z.FLORI BRUQI NE TE GJITHE SHOKET E MIQTE E TIJ QE JEMI NE KONTAKTE TE VAZHDUASHME ME TE,NEPERMJET SHKEMBIMIT TE INFORMACIONIT, TEK Z. FLORI GJEJME GJITHMONE IFORMACIONIN TONE TE NEVOJSHEM,GJEJME NJERIUN QE CDO CAST ESHTE NE SHERBIM TE FJALES SE BUKUR,TE GJETJEVE NGA ME INTERESANTEVE,TE AFIRMIMIT TE VLERAVE TONA ME TE MIRA KOMBETARE.

TEK AI ESHTE MJESHTERIA E TE SHKRUARIT,RESPEKTI QE AI TREGON PER CDO GJE QE I INTERESON KOMBIT E HAPESIRES MBARE SHQIPTARE. AI ESHTE I PRANISHEM ME PENEN E TIJ,KUDO KU PULSON FJALA E EMBEL DHE E BUKUR SHQIPE,KJO GJUHE QE DESHEN TE NA E SHDIKIN ARMIQTE TANE,SEPSE U VERBONTE SYTE,TE NA ZHDUKNIN NGA RRENJET SI KOMB FARE,POR NE QENDRUAM TE FORTE DHE NUK MUNDEN TA ZHDUKNIN KALANE E MADHE TE SHQIPTARVE.
DO ZOTI SOT E JEMI TE LIRE,TE VEPROJME E TE MENDOJME VETEM SHQIP,PER TE MIREN E FATEVE TONA E Z. FLORI KETO ASPEKTE TE JETES SHPITARE I BJEN ME SE MIRI NE VARGJET E TIJA,NE SHRIMET E INFORMACIONET E BOLLSHME QE AI NA SERVIR,NEPERMJET TE GJITHA LISTAVE DHE FAQES SE TIJ ,QE NA INFORMON NE MENYREN ME TE RREGULLT E ME PREFEKTE.

TE SHKRUASH TE TE FLSISH PER Z. FLORI DO TE DUHEN ORE E DITE TE TERA,SEPSE PUNA E TIJ ESHTE VOLUMINOZE.
POR UNE DO TA MBYLL KETE MESAZH ME URIMIN TIM ME TE MIRE PER MIKUN TIM TE MIRE Z. FLORI.

Z. FLORI ESHTE NJE MIK SHUME I MIRE,NJE FRAMILJARE SHEMBULLOR DHE NJE PRIND DHE NJE KOLEG QE TE GJITHE KEMI CFARE MARRIM DHE PERFITOJME NGA KY NJERI I MADH I LETRAVE SHQIPE.

URIME MIK I NDERUAR DHE 100 VITE TE PACIM KESHTU TE RI GJITHMONE.

GEZUAR DITELINDJEN


JU UROJ MIKU JUAJ NGA DANIMARKA

LUIGJ SHKODRANI__._,_.___

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)