16-vjeçarja shqiptare Lorena Beadini mahnitit jurinë “The Voice of Switzerland”, ku të katër shtypën butonin për ta pranuar atë në skuadrën e tyre.Dhe jo vetëm që u kthyen por ata u ngritën të gjithë në këmbë pasi mbaroi performanca e saj plot energji.


Lorena këndoi “All About That Bas” dhe ia arriti qëllimit që të bënte të gjithë të ktheheshin edhe pse në fund ajo zgjodhi skuadrën e DJ Antoine.

Ajo është lindur në Zvicër, ndërsa prindërit e saj janë nga Maqedonia, i ati nga Tetova, ndërsa nëna nga Shkupi.Ajo u bë e famshme 3 vite më parë gjatë konkurrimit në spektaklin muzikor "Zentralschëeiz Talentshoë" ku u radhit si finaliste.

Ajo është shprehur se këndon në shumë gjuhë edhe në atë shqipe, por ëndrra e saj më e madhe është që të këndojë para publikut shqiptar.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)