'TGCom24'/Eksperti amerikan i bioterrorizmit: Virusi është armë biologjike i krijuar në laborator, OBSH në dijeni

Francis Boyle, profesor i drejtësisë në Universitetin e Illinois dhe krijues i Aktit të Armëve Biologjike, hedh hije të reja dyshimi mbi virusin që u shfaq në qytetin kinez të WuhanSipas 'TGCom24', Boyle thotë se "Koronavirusi është një armë biologjike luftarake e krijuar në një laborator të Wuhan” dhe se “Organizata Botërore e Shëndetësisë është tashmë e vetëdijshme për të."

Intervista bombë e Francis Boyle u publikua në faqen e internetit të ‘Geopolitics and Empire’.

Boyle pretendon se koronavirusi, "një armë potenciale vdekjeprurëse e luftës biologjike", dhe se ai ‘ka shpëtuar’ nga një laborator në Wuhan.

“Qeveria kineze fillimisht u përpoq të mbulojë çështjen ndërsa tani po merr masa drastike për të ndaluar përhapjen e epidemisë”, - thotë Profesori i Universitetit të Illinois.

Boyle thotë gjithashtu se “Laboratori BSL-4” në Wuhan është gjithashtu një qendër kërkimore e Organizatës Botërore të Shëndetit dhe për këtë arsye, sipas tij, edhe OBSH-ja është në dijeni të faktit.

Pozicioni i profesorit në Universitetin e Illinois është në kontrast të forte me versionin zyrtar që koronavirusi u përhap nga tregu i Wuhan.

Sidoqoftë, ky version tashmë është kontestuar nga ekspertë të tjerë të sektorit.

Megjithatë ditët e fundit, revista ‘The Lancet’ ka deklaruar se personi i parë i infektuar nga koronavirusi ka deklaruar se nuk kishte shkuar kurrë në tregun e peshkut të Wuhan.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)