Në Graçanicë arrestohen tre serbë që ilegalisht po kërkonin qypin e arit


Në fshatin Gushtericë e Ulët, të Graçanicës, më 14.04.2017 rreth orës 23:10, janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj serbë.

Policia e Kosovës njofton se të njëjtit nga njësiti policor janë vërejtur se ishin duke qarkulluar në një arë me automjetin me traga vendore në mes të fshatit Gushtericë dhe Dobratin.

“Gjatë kontrollit në automjetin e tyre është gjetur dhe konfiskuar një Sprej si dhe detektor për kërkimin e metaleve. Gjatë intervistimit të dyshuarit kanë deklaruar se në lokacionin e cekur kanë dal për kërkimin e një qypi të arit sipas tyre të fshehur kohë më parë”, thuhet në raportin 24 orësh.

“Gjatë verifikimit është konstatuar se njëri nga të dyshuarit kërkohet nga Gjykata në Prishtinë andaj i njëjti dërgohet në vuajtje të dënimit, ndërsa dy të dyshuarit tjerë me urdhër të prokurorit lirohen në procedurë të rregullt”.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)