Zoran Zaev: Mbrëmë kishim një tentim për vrasje me paramendim dhe me plan


Kemi bërë një hap të madh, kemi zgjedhur një kryetar parlamenti të ri dhe proceset do të vazhdojnë deri në formimin e qeverisë të cilën të gjithë po e presin. I uroj kryetarit të parlamentit, Talat Xhaferi dhe porosis se me vendosmëri qëndrojmë prapa kthimit në vend. Dhuna mbrëmë është nxitur nga Nikolla Gruevski, Trajko Velanoski, Mitko Cavkov dhe Gjorgji Ivanov si dhe bashkëpunëtorët e tyre të cilët po i prek ndryshimi i qeverisë e cila bart përgjegjësi. Ata po i viktimizojnë qytetarët për interesat e tyre. Dita e djeshme ishte test për qytetarët dhe për Maqedoninë, deklaroi sot kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, transmeton Tetova1.Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)