Orë e madhe letrare në Junik


Fotografia e Flori Bruqi


Sot në Komunën e Junikut në prani të qytetarëve, nxënësve,pedagogëve , të shkollës fillore dhe të mesme u mbajtë takimi i madh letrar nga LShK më rastin e festave të nëntorit, 550 vjetorit të Skendêrbeut,alfabetit të gjuhës shqipe.

Fotografia e Flori Bruqi

Lëxuan nxënësit e dy shkollave të Junikut si dhe shkrimtarët profesionistë të LSHK-së që kishin ardhë enkas nga Prishtina: Prof.Dr. :Shyqri Galica,Prof. Behram Hoti, Prof.Dr.Flori Bruqi, Ilirida Ismaili,Ali Geci(Deçani) Ilir Hajdari(Gjakova) , Dr.Ismet Hebibi(Juniku) dhe Gjokë Sokoli (Gjakova).!

Fotografia e Flori BruqiFotografia e Flori BruqiFotografia e Flori BruqiFotografia e Flori BruqiFotografia e Ilirida Ismaili

Madhështinë e zbukuruan me recitime të tyre nxënësit poet nga Juniku.Në shënjë ndërimi në orët e pasditës shkrimtarët nga Prishtina vizituan Kompleksin memorial të dëshmorëve në Koshare të Junikut.
Fotografia e Ilirida IsmailiFotografia e Ilirida Ismaili

Flori Bruqi

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)