Ish-shefi i zyrës Ndërlidhëse të Prishtinës në Beograd, Lulzim Peci e quan ministrine punëve të jashtme Prof.dr. Enver Hoxhaj manipulues dhe gënjeshtar

Ish-shefi i zyrës Ndërlidhëse të Prishtinës në Beograd, Lulzim Peci është shqetësuar nga akuzat për spiunim që ia ka përsëritur    Por, ish ambasadorit të Kosovës në Suedi nuk i ka lënë fare përshtypje paralajmërimi i Hoxhajt se Agjencia Kosovare e Inteligjencës (AKI) ka nisur të hetojë veprimet e tij dhe të gjitha stafit të MPJ-së.

Në një intervistë për gazetën Tribuna, Peci i cili ka dhënë dorëheqje vetëm 48 orë pasi kishte marrë pozitën e shefit të zyrës në Beograd, ka akuzuar ministrin e Jashtëm, Enver Hoxhaj se po gënjen vazhdimisht, po manipulon me informatat dhe raportimet që ai i ka bërë pas kthimit nga Beogradi.

“Krejt çka vjen prej ministri Hoxhaj nuk më çuditë fare”, ka thënë Peci. Ai është akuzuar nga MPJ-ja se ka pasur takime të fshehta gjatë qëndrimit prej 48 orëve në Beograd si shef i zyrës ndërlidhëse të Kosovës. Akuzat e MPJ-së ishin bërë pak orë pasi që Peci ka kishte dhënë dorëheqje me arsyetimin se nuk mund të durojë kritikat që ia kishte bërë kryeministri Thaçi për shkak të deklaratave që Peci kishte bërë n

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)