Publikohet foto, Edi Rama e Sali Berisha “bashkë” 25 vite më parë

Çfarë i bashkoi Sali Berishën dhe Edi Ramën? Kjo është pyetja më normale që shtrohet kur sheh këtë foto. Mësohet se fotoja është shkrepur nga Roland Tasho, 25 vjet më parë, më 22 dhjetor 1990. 
berisha-rama

Në të shihet kryeministri aktual Edi Rama, teksa bisedon me Sali Berishën. Bashkë me ta është edhe Ardian Klosi, mik i pandarë i Edi Ramës. Fotografia është bërë tek Qyteti Studenti, ndërsa thuhet se Edi Rama dhe Sali Berisha po diskutonin për çështjen e një gazete opozitare, që pritej të dilte ato ditë dhe që më pas mori emrin “Rilindja Demokratike”.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)