Putin ka armë bërthamore tetë herë më shumë se NATO

shadow

Federata e Shkencëtarëve Amerikanë ka zbuluar se inventari total i armëve nukleare të Rusisë është më i madh se i çdo vendi tjetër.

Për më keq, Putin i ka në ‘gatishmëri të lartë’ 890 armë të tilla, disa prej të cilave, janë më të rrezikshme se bombat që u hodhën në Hiroshima.
Federata Ruse ka deklaruar pesë tipe të raketave balistike të vendosura në Dombarovsky, Uzhur, Kozel'sk dhe Tatishchevo.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)