SHKRIMTARI ADEM DEMAÇI: PROTESTAT JANË LUFTË PËR PUSHTET


Veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi ka vlerësuar se opozita po bën protesta për të përfituar politikisht dhe për të marrë pushtetin.


Këtë qëllim të partive opozitare Demaçi e vlerëson metodë të gabuar, e cila nuk do të ketë sukses. Ai ka thënë , se me mospjesëmarrjen në protestë të shoqatës “Thirrjet e nënave” dhe shoqatave të luftës po vërtetohet se këto protesta janë luftë për pushtet. Demaçi ka bërë me dije se problemi i Kosovës nuk është Jabllanoviq, por sistemi aktual politik. Sipas tij, ministri Jabllanoviq është pjelle e sistemit politik të Kosovës.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)