“ Hashim Thaçi e pranoi se është përgjegjës për veprimin e errët me shtetasit turq, tani do ta rrëzojë Qeverinë”


Fotografia e profilit të Ilir Deda

Deputeti nga Alternativa, Ilir Deda, ka reaguar pas konferencës së presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se Thaçi e pranoi sot se është kryepërgjegjësi për veprimin e errët me 6 shtetasit turq dhe tani do të provojë ta rrëzojë qeverinë, ta shpërndajë kuvendin dhe ta thellojë kaosin politik.

Postimi i tij i plotë:

Thaçi sot e pranoi që është kryepërgjegjësi për veprimin e errët me 6 shtetasit turq, uzurpimin e kompetencave, dhe që e ka shkelë Kushtetutën. Njejtë, e hapi konfliktin e brendshëm politik.

Tash do të provojë ta rrëzojë Qeverinë, ta shpërndajë Kuvendin dhe ta thellojë kaosin politik.

Javën tjetër me çdo kusht duhet ta themelojmë Komisionin hetimor parlamentar.


https://web.facebook.com/ideda?hc_ref=ARTuJhyj7n_gRX0onvuIYB1rPJ2GhHoWxbTYMT3aVL5HBp31_3frJn2rYGbA7WhDjTY&fref=nf

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)