Nuk u arrit marrëveshja

Ldk 1 1 600x360


“Sot pasdite, në Kuvendin e Kosovës u mbajt edhe një takim ndërmjet LVV dhe LDK. Nuk u arrit marrëveshja. 

Palët u pajtuan që nesër të zhvillohet një takim tjetër bashkë edhe me ambasadorët e Quint-it në Prishtinë si dhe me Shefen e Misionit të BE-së. 

Kanë mbetur edhe tetë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës”, thuhet në njoftimin e LDK-së.

Pas takimit me Vetëvendosjen që rezultoi pa sukses, pasi nuk u arrit asnjë marrëveshje, vjen një reagim nga LDK-ja.

Përmes një mesazhi për mediat, LDK thekson se në këtë takim kanë parashtruar qëndrimet e tyre.


Nëse shkohet në zgjedhje të reja LVV dhe LDK, e kanë humbur elektoratin...do të fitojnë partitë tjera !

Di(kush) do i bije kavallit?

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)