Skip to main content

Numri i burrave me probleme të mundshme ka arritur një rekord në Shqipëri! Metoda inovative e trajtimit për impotencë dhe prostatit në 7 ditë!

 

Viti 2020 a aka sjellë një numër rekord të burrave që vuajnë nga impotenca në Shqiptare Sprova të tmerrshme dhe një qasje e re për zgjidhjen e këtyre problemeve përgjithmonë!

Konferenca ndërkombëtare e urologjisë - 19 shoqëri të seksologëve shqiptare paraqitën raportin me statistika të tmerrshme mbi numrin e pacientëve shqiptare që vuajnë nga sëmundjet urologjike.

Robert Petrescu, profesor, specialist në fushën e shëndetit riprodhues njerëzor

Temat kryesore të diskutuara në konferencë ishin përmirësimi i diagnozës, eksperimentimi i metodave të reja dhe joefikasiteti i trajtimit në klinika.

Në përfundim, urologët paraqitën statistikat e 17 viteve të fundit të veprimtarisë:

 1. Midis vitit 2017 dhe 2020, numri i pacientëve me sëmundje të sistemit gjenitourinar u rrit me 60.5%.
 2. Rastet e impotencës seksuale mashkullore u rritën me 57%.
 3. Incidenca e neoplazmave u rrit me 180.7%, tre herë më shumë se në 2017.

Pse është i rëndësishëm për vendin tonë problemi i mosfunksionimit erektil?

Burrat Shqiptare nuk përballen me kohën e mjekut, duke injoruar shenjat e para të humbjes së mundshme të peshës dhe prostatitit.Por sëmundja zhvillohet në disa faza.

Fazat e zhvillimit të impotencës dhe pasojat e tyre

Hapi 1. Fuqia zhduket herë pas here, për shembull pas pirjes së alkoolit ose vetëm.Ndonjëherë "dëshira për të bërë seks" zhduket.Shumica e njerëzve mendojnë se kjo është për shkak të punës së madhe, stresit, etj.Por është shenja e parë që situata do të përkeqësohet.

Hapi 2. Fuqia zhduket gjithnjë e më shpesh.Dhe megjithëse ekziston, nuk është aq i fortë sa më parë.Penisi zbutet gjatë marrëdhënieve seksuale ose kur vini prezervativ.Zakonisht, në këtë fazë pacienti kupton ekzistencën e një problemi, por është i kufizuar në administrimin e Viagra.

Hapi 3. Fuqia ndodh herë pas here.Libido skadon papritmas.Njeriu bëhet i inatosur, ai nuk ka më forcë dhe dëshirë të bëjë diçka.Problemet e çiftit shfaqen: grindje, partneri gjen një të dashur, situata mund të çojë në divorc.

Faza 4. Impotenca totale.Produktet për të rritur potencialin janë joefektive.Deri në 91% të burrave që arrijnë këtë fazë ndihen vetëm sepse gratë duhet të pranohen të qëndrojnë në një marrëdhënie me një person të pafuqishëm dhe ata që pranojnë duhet të vuajnë.Ndodhin depresion dhe sëmundje të ndryshme fizike.Funksioni kryesor i trupit të njeriut është riprodhues.Pasi të humbasë, ajo shpejt fillon të shkatërrohet.

80% E BURRAVE N AL SHQIPRI KAN PRO PROBLEME NED KREVED, dhe 63% bëhen impotentë në moshën 40 vjeç!

Simptomat në dukje të parëndësishme të fazave të para çojnë në shumicën e rasteve në pasoja fatale:

Impotencë

Kanceri i prostatës. Shkaku më i zakonshëm i vdekjes (deri në 78%) te burrat që vuajnë nga impotenca.


Adenoma e prostatës

Gurët në veshka. Sëmundja e veshkave zhvillohet për shkak të çrregullimeve të furnizimit me gjak të organeve të legenit.

«Jeta e parregullt seksuale zvogëlon jetëgjatësinë dhe çon në plakjen e parakohshme.

Prostatiti shfaqet në 100% të rasteve te çdo njeri që vuan nga impotenca dhe nuk ka një jetë të rregullt seksuale. »

Claudio Laurențiu, profesor në fushën e urologjisë

VIAGRA * - vrasësi sintetik

* Barna sintetike të veprimit të përkohshëm pa efekt terapeutik

Nga frika se mos e humbin plotësisht fuqinë e tyre, burrat përpiqen të gjejnë një zgjidhje sa më shpejt që të shfaqet problemi.Por deri vonë, potenca nuk mund të rikthehej plotësisht sepse ilaçet ekzistuese veprojnë për një periudhë të përcaktuar. Në të njëjtën kohë, përdorimi i shpeshtë i këtyre produkteve rrit rrezikun e sulmit në zemër me 10 herë!

Ndikimi negativ i produkteve sintetike me një përdorim në fuqinë mashkullore u diskutua në konferencë.

Ekzaminimi i ndërlikimeve të shkaktuara nga stimuluesit sintetikë për potencë (foto, operacioni i pacientit me impotencë të plotë dhe komplikime të zemrës të shkaktuara nga administrimi i barnave sintetike të veprimit të përkohshëm pa efekt terapeutik)

Rreziku më i madh është numri i madh i produkteve të falsifikuara në raftet e farmacive shqiptare.Stimuluesit e fuqisë së falsifikuar përbëjnë 34% -73% të të gjithë stimuluesve të pranishëm në farmacitë shqiptare.

Rreziku i dytë - përdorimi i stimujve është i dëmshëm për shëndetin.Stimuluesit sintetikë kanë një efekt negativ në shëndetin e burrave, përveç potencës ndikojnë në mëlçi, veshka dhe zemër.Që nga viti 2017, kur gjenerikat e ndryshëm të Viagra-s filluan të shiten lirshëm në vendin tonë, incidenca e infarktit të miokardit është rritur me 26%!

Aktualisht, 15 milion burra në të gjithë botën janë bërë të varur nga stimujt, duke humbur lirinë dhe shëndetin e tyre në garën për pushtet.

Si të kurojmë të gjitha problemet e prostatitit njëherë e përgjithmonë?Çdo njeri duhet ta dijë këtë.

Përveç adresimit të problemit dhe prezantimit të statistikave të tmerrshme, u prezantua zgjidhja për këto probleme. Shoqata Shqiptare e Seksologëve ka publikuar raportin mbi provat klinike mbi produktin unik për rikuperimin e potencës dhe trajtimin e prostatitit, si dhe profilaksinë e sëmundjeve të sistemit gjenitourinar mashkullor.

Ky është ProstaGenius i famshëm me një formulë të përmirësuar që në vitin 2020 kaloi prova klinike në shkallë të gjerë.

Kevin Rosario, seksolog, specialist i fitoterapisë

"Ishte zhvillimi më i vështirë, por edhe më i domosdoshëm"

Formula e këtij produkti u konceptua në periudhën Sovjetike, që synonte të rimarrë fuqinë e kozmonautëve pas periudhave të gjata të kaluara në hapësirën e jashtme.Shkencëtarët përmirësuan formulën dhe produkti kaloi nëpër një seri testesh për një kohë të gjatë dhe pasi tregoi rezultate të shkëlqyera u shfaq në shitje.

ProstaGenius është ilaçi më i fuqishëm për të rivendosur fuqinë natyrore;rimëkëmbet, stabilizon dhe forcon ereksionin pa ndihmën e stimujve të çdo lloji.

Ndryshe nga shtesat dietike dhe tabletat sintetike, ProstaGenius rikthen fuqinë natyrore.

Sipas studimeve dhe studimeve klinike, janë marrë rezultatet e mëposhtme:

 • Rivendosja e funksionit erektil - 89,7%
 • lib Rritja e epshit - 76,4%
 • Kohëzgjatja e marrëdhënieve seksuale u rrit në 30-60 min.
 • Rreziku i sulmit në zemër dhe goditjes në tru është ulur në 0.4%
 • Rreziku i trombozës akute të venës është ulur në 0.7%
 • Rreziku i arrestit të zemrës së papritur është ulur në 0.1%
 • Enlar Zgjerimi i penisit në gjatësi dhe gjerësi - në 70% të

Praktika ka treguar se ProstaGenius stimulon funksionin seksual dhe ndihmon në zgjidhjen e problemeve të mëposhtme mashkullore:

 • Rrit epshin;
 • Intensifikon perceptimin e ndjesive gjatë marrëdhënieve seksuale, orgazma është bërë më e gjallë dhe zgjat më shumë;
 • Rrit oreksin seksual dhe zgjat fuqinë e mashkullit;
 • Redukton këputjen e rezistencës midis ereksioneve, rrit vëllimin dhe cilësinë e spermatozoideve;
 • Mirëmban sistemin imunitar dhe gjëndrat mbiveshkore;
 • Action Veprim delikat anti-inflamator në gjëndrën e prostatës;

Provuar: përdorimi i ilaçit çon në rivendosjen e shëndetit të mashkullit.Rikthen fuqinë, zmadhon penisin, rrit performancën seksuale.


Kostoja e prodhimit të ilaçit është 30€.Për momentin ne kemi arritur të negociojmë me Institutin e Kërkimit dhe Zhvillimit të Ushqimit për të kompensuar praktikisht të gjithë çmimin për blerësin.Për fat të mirë, specialistët e kuptojnë që një ilaç i tillë duhet të jetë i arritshëm për të gjithë popullsinë, jo vetëm për individët.Në vend të kësaj, ne premtuam të mos e shisnim formulën e ilaçit jashtë vendit dhe të mos e eksportonim, duke qenë e disponueshme vetëm në Shqipëri.

Instituti ynë në bashkëpunim me Universitetin e Mjekësisë dhe Farmacisë "SAPIENZA" të Tiranë, Poste Shqiptare dhe prodhuesit ProstaGenius në kuadër të projektit të telemjekësisë (ilaçe online), ka filluar një program zbritjeje.

Të gjithë ata që marrin pjesë në program do të mund të marrin ProstaGenius me një çmim të ri të ulur deri në 39€!

Derisa grupi ProstaGenius të shterojë.Por stoku i ilaçit mbaron për rreth 3-4 javë.Dhe kjo pavarësisht nga fakti se nuk ka reklama në TV dhe radio.Pacientët që janë shëruar ua rekomandojnë këtë produkt miqve dhe të afërmve të tyre.Edhe për ne ishte befasi të mësonim se ProstaGenius do të mbarojë kaq shpejt.Dita e fundit e zbritjeve për ProstaGenius - 01.09.2021 përfshirë.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Genci Gora NË SHKOLLË TEK SHTRIGA Shkarko falas   Begzat Rrahmani VALËT E GURRËS Shkarko falas   Mehmet Bislimi Ekskluzivisht për   www.sa-kra.ch LIRIKAT E FJETURA Shkarko falas Renato Kalemi DYMBËDHJETË (tregime nga teatri  i absurdit) Shkarko falas   Begzat Rrahmani TROKU I KALIT TË ZI Shkarko falas   Arjan Th. Kallç0 ËNDRRAT THYEHN SHPEJT Shkarko falas   Nase Jani GRUAJA NË KAFAZ Shkarko falas   Rhonda Byrne FORCA Shkarko falas   Adem Zaplluzha Ekskluzivisht për   www.sa-kra.ch KRAKËLLIMAT E NATËS Shkarko falas   Adem Zaplluzha Ekskluzivisht për   www.sa-kra.ch DRURI I PIKËLLUAR Shkarko falas   Adem Zaplluzha Ekskluzivisht për   www.sa-kra.ch LOTI I GOTËS SË DEHUR Shkarko falas   Xhevat Hasani Ekskluzivisht për   www.sa-kra.ch NJË JETË NË SHËRBIM TË LIRISË - KUSHTUAR NASER HANIT Shkarko falas   Adem Zaplluzha Ekskluziv

Ese për Vitin e Ri

Viti i ri, festa ime e preferuar, eshte njera prej diteve me te festuara ne bote. Dita eshte e zbukuruar me kostume te bukura dhe me tradite. Secili popull e feston vitin e ri ne menyren e vet. Ne festojmë Vitin e Ri në 31 dhjetor. Kjo është festë e madhe. Ne blejmë rroba të reja dhe gjëra të reja. Ne e vendosim pemën e Vitit të Ri në një cep të shtëpisë sonë. Prindërit blejne dhurata për ne. Ne vendosim mbulesë tavoline dhe e vënë shumë gjëra të shijshme në të. Të tilla si tortë me fruta të ndryshme dhe përgatisim ushqime të ndryshme. Dhe njeri nga familja ime veshin kostumin e Babadimrit. Ne fikim dritën dhe bërtasim Gezuar Viti i Ri tri herë vetëm për argëtim. Ne këndojmë këngë, luajmë lojra, valle dhe kemi shumë kenaqesi. Në qoftë se bie borë bëjmë dordolec prej dëbore dhe në hundën e tij vëmë karrota ose luajmë me topa bore. Por zakonisht koha është e ngrohtë dhe nuk ka borë. Pastaj ne hedhim fishekzjarre jashtë dhe dëgjojmë tingujt me zë shume te lartë.Tingujt e krismave,

Legjenda e Mujit dhe Halilit

Vërtetësinë e Mujit dhe Halilit në fshatin Marinë nuk e konteston askush. Gurët e këtyre kreshnikëve, që gjenden në këtë fshat, janë krenaria dhe njëkohësisht burimi i një frike të vjetër. Sipas banorëve, ata që janë munduar të ndryshojnë vendin apo formën e gurëve të Mujes dhe Halilit, sot nuk jetojnë më. Legjendat Muji dhe Halili, të cilët kanë jetuar vetëm në imagjinatën e shkrimtarëve, janë ringjallur në një fshat të Drenicës. Në telin e Lahutës, ata edhe më tutje shkulin lisa dhe peshojnë shkëmbinj. Muji dhe Halili kanë qenë dy malësorë që kanë pasur fuqi mbinatyrore. Ata, sipas legjendës, ishin shtatgjatë, muskulorë dhe me mustaqe të gjata. Madje, fshati Marinë i Drenicës ka një lidhje shumë të veçantë me këta dy malësorë. Këtë lidhje e bëjnë më të fortë dhe të prekshme tre gurë të mëdhenj, të cilët qëndrojnë afër shkollës së fshatit. Brez pas brezi në Marinë me rrethinë tregohen legjenda se si këta gurë janë peshuar nga duart e Mujës dhe Halilit. Ndërsa profesor