“Tradhtarët e Kosovës...!”


Lëvizja Popullore Serbe, (Srpski Narodni Pokret), ka ndërmarrë një aksion ku tre liderët serb, presidentin Tomislav Nikoliç, kryeministrin Ivica Daçiq dhe zv.kryeministrin e parë serb Aleksandar Vuçiq, i paraqet si tradhtarë.

Përmes afisheve të shpërndara nëpër vende të ndryshme në Serbi, ata i paraqesin tre liderët serbë, me nga një plis në kokë, simbol i kapelës shqiptare, me mbishkrimin “Ata tradhtuan Kosovën dhe Metohinë”, transmeton Reporteri.

Ata shprehen se tre liderët serbë, përmes pranimit të marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, kanë shkelur Kushtetutën e vendit, duke kontribuar për armikun.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)