19 vjeçarja u alivanos nga pija në një lokal në Prishtinë, ajo në cfar dyshohet se i ka ndodhur është e tmerrshme ….


domain
Policia e Kosovës ka nisur hetime nën dyshimin se një 19-vjeçares, në një lokal nate në Prishtinë, në pijen e saj i është hedhur pika të substancës narkotike GHB. Policia e ka tre të dyshuar, ndërsa rastin e po e heton si intoksikim.
Për herë të parë në rajonin e Prishtinës, Njësia antidrogë e Policisë së Kosovës e ka hapur në rast të intoksikimit të personit tjetër.
Kjo vepër penale e dënueshme sipas Kodit Penal prej një deri në pesë vjet burgim, dyshohet se është kryer në një lokal të natës që gjendet në qendër të Prishtinës, emër i njohur për redaksinë. Nën dyshimin se e ka intoksikuar një person tjetër, përkatësisht një 19-vjeçares i ka hedhur në pije një substancë të dyshimtë të narkotikëve, Policia e Kosovës po e heton një kamerier të këtij lokali të natës si dhe dy persona të tjerë.
Policia zyrtarisht e ka konfirmuar nisjen e këtij hetimi, ndonëse nuk ka dhënë detaje se çfarë substance bëhet fjalë dhe për mënyrën që dyshohet se është kryer vepra penale.
Alivanosje me gllënjkën e dytë
Në natën e parë që ka ardhur nga Norvegjia në Kosovë, ajo dyshohet se në njërin prej klubeve të Prishtinës i është hedhur diçka në pije. Në mbrëmjen e 1 korrikut, ajo është alivanosur në lokalin teksa po e çonte gllënjkën e dytë të një pijeje alkoolike.
“Unë ka mardhë me 1 korrik dhe atë natë që kam ardhë më ka ndodh ajo. Nuk më ka ndodhë diçka e tillë më herët ndonëse kam dalë shumë herë dhe kam konsumuar alkool”, tregon Y.T.,

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)