E CUDITSHME ! Botoi librin e 11 shtatorit por shiko sa tmerrshem e pesoi ate !


11032575_10204873288605858_2090602044_o
Ish piloti, Phillip Marshall pas publikimit të librit të tij me të vërtetat dhe ato që fshihen pas sulmit terrorist të 11 shtatorit, zhduket misteriozisht sëbashku me familjen e tij!
Librat e tij për konspiracionin e ngritur për 9/11 “The Big Bamboozle:.9/11” dhe “Lufta kundër terrorizmit” shqetësuan shumë ata të cilët fshihen pas sajimit të këtyre ngjarjeve të mëdha.
Gjatë periudhës së përpunimit të fakteve dhe të dhënave që ai kishte grumbulluar dhe po i pasqyronte në librat e tij, ai shpesh herë e kishte akuzuar qeverinë e George W. Bush, duke dhënë dhe detaje tronditëse.
Marshall kishte deklaruar: “Arsyeja e vërtet që sulmi ishte i suksesshëm, qëndron në atë të një aktiviteti të brendshëm ushtarak të koordinuar mirë që trajnoi piratët e aeroplanëve. Disponojmë me dhjetëra dokumente që faktojnë 100% se ky trajnim fluturimesh specifik, u bë në Kaliforni, Florida dhe në Arizonë, 18 muaj para sulmit”.
Madje, Marshall kishte deklaruar hapur se pasi të publikohen librat e tij. do të krijonte shumë armiq dhe armiq të fuqishëm dhe të “padukshëm”, ndërsa ishte prononcuar për këtë në shumë radio dhe kanale televizive.
Në raportin e sherifit ku ai banonte thuhej: “Phillip Marshall dhe fëmijët e tij, Marcaila Marshall 14 vjeç dhe Aleks Marshall 17 vjeç, u gjendën të vdekur në shtëpinë e tyre. Shkaku i vdekjes ishte një plagë e përbashkët që kishin marrë të gjithë, një plumb në ballë. Vërteton dhe mjeku ligjor. Gjithashtu u qëllua me armë edhe qeni i familjes në dhomën e gjumit”.
Ndërsa e ëma e fëmijëve ndodhej në Turqi e ngarkuar me punë ku në shtëpi ndodhi kasaphana!

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)