EKSKLUZIVE: Ushtarët e UÇK-së të plagosur në Koshare (Video+18)


foto (29)
Nga betejat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) kanë rënë shumë dëshmorë, por edhe pati më mijëra të plagosur.
Në të shumtën e rasteve të plagosurit janë përballur me mungesë të trajtimit dhe ilaçeve, prandaj disa prej tyre edhe kanë pësuar nga këto mungesa.
Njëra nga betejat më të përgjakshme është zhvilluar edhe në Koshare, ku pati shumë të vrarë dhe të plagosur,
Ne ju sjellim një video ekskluzive nga Kosharja ku shumë të plagosur përballen më dhimbje nga plagët e marrë. Pamjet mund të jenë të rënda për një pjesë të lexuesve. (Video është marrë nga faqja “Me ju çlirimtar)

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)