Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës,Prof.Dr. Enver Hoxhaj me sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Prof.Dr.Enver Hoxhaj është takuar sot me sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson në margjinat e takimit të ministrave të Jashtëm të koalicionit anti-ISIS që u mbajt në Washington.

Lajmin e ka bërë të ditur kryediplomati kosovar përmes një postimi në Facebook të cilit ia ka bashkëngjitur edhe një fotografi.

”Jashtëzakonisht falendërues Sekretarit amerikan, Rex Tillerson për ftesën dhe takimin sot në Washington. E falendërova për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së për Kosovën e cila është jetike për shtetin tonë të ri “, ka shkruar ai.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)