Putin si Herkuli, feston 62-vjetorin

putin1
Moske- Herkulit iu desh të kryente 12 heorizma, si të vriste luanin e Niemsë, Hidrën apo Minotaurin.
Por për një artist rus, heroizmat e Vladimir Putinit meritojnë të krahasohen me atë të heroit mitologjik.

putin13

putin12

putin11

putin14
Me rastin e 62-vjetorit të presidentit, Mihajl Antonov ka hapur një ekspozitë me piktura, ku Putini shfaqet duke kryer heroizmat e tij, duke mbytur një xhihadist çeçen, apo duke ndalur me mburojën e tij sanskionet e vëna së fundmi nga Bashkimi Europian, si dhe duke mbajtur mbi supe të gjithë vendet e ish-Bashkimit Sovjetik.
putin10
putin9
putin2
putin3


putin8

putin7

putin6

putin5


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)