Flori Bruqi : Këngëtarja shqiptare Dua Lipa po përjeton sukseset më të mëdha në skenën e muzikës botërore.


Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, është shfaqur tejet elegante në koncertin e fundit në Houston të Teksasit.
Bukuroshja në kuadër të turneut botëror ndalesën e fundit e ka pasur në Houston të Teksasit.

Aty ajo ka zhvilluar koncertin e radhës duke performuar hitet e saj më të mëdha, të cilat publiku i këndoi një zëri me të.
Dua në këtë koncert zgjodhi një fustan të kuq të gjatë, shumë elegante, që e bëri atë të duket pushtuese në skenë.

Pos performancave ‘live’ me bend, Dua Lipa me turneun e saj po vë vulën për trendet që po i vë në të dukurit bukur me thjeshtësi.Dua Lipa provokon fansat me foton e fundit

Dua Lipa përveç që njihet për zërin e saj të veçantë ajo njihet edhe për bukurinë dhe stilin e veçantë.

Para pak minutash Dua Lipa ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj në Instagram duke provokuar fansat.
Në fotografi Dua ekspozon barkun por nga krahët e ngritur vihet në pah edhe pak nga gjoksi i saj.
Dua Lipa ka pozuar për revistën e mirënjohur Billboard, në Londër.
Foto/ Dua Lipa, shumë stil në pozat e fundit për "Billboard"
Në këtë set Dua vjen me shumë stil mjaft të veçantë dhe tejet joshëse.
Ndryshe, këngëtarja ka paralajmëruar një këngë të re, para se të nxjerr në shitje albumin e parë në karrierën muzikore.

Foto/ Dua Lipa, shumë stil në pozat e fundit për "Billboard"

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)