Tiffany, vajza e “harruar” e Donald Trump


Ajo është një ndër dy vajzat e Donald Trump dhe quhet Tiffany, por për mediat më shumë njihet për jetën e saj luksoze dhe aventurat e shumta.

Tiffany Ariana Trump u lind në 13 tetor 1993 dhe është vajza e vetme e Donald dhe gruas së tij Marla Maples.

Ajo u rrit nga nëna e saj në Kaliforni teksa babai i saj jetonte dhe punonte në Nju Jork.

Tiffany ka lëshuar disa klipe dhe i pëlqen muzika dhe modelingu, ku ka marrë pjesë në disa evente të rëndësishme.

Por ndryshe nga fëmijët e tjerë të Trump, ajo nuk ka dashur të shfaqet shumë, pavarësisht se në pikat e nxehta të fushatës së tij, Donald e ka ftuar në mitingje si dhe në Konventën Republikane ku ai mori nominimin.
tiffany
Tiffany cilësohet nga mediat amerikane si “vajza më qejflie që ka pasur ndonjë president”.

Ajo shoqërohet me fëmijët e disa yjeve amerikanë dhe ka 390 mijë fansa në Instagram ku poston foto nga jeta e saj luksoze.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)