Festa e çmendur e kroatëve, kallin flamurin e Serbisë dhe thërrasin Kosova


Festë të shthurur po bëjnë edhe tifozët kroatë përgjatë zhvillimit të kampionatit botëror të futbollit në Rusi.
Festa e çmendur e kroatëve, kallin flamurin e Serbisë dhe thërrasin Kosova

Tifozët e kombëtares së Kroacisë hynë në listën e më të organizuarve në Botëror. Ndjekin kombëtaren e tyre kudo nëpër stadiumet e Rusisë, e s’po iu mungojnë as fitoret. Ndeshjen e fundit mposhten Argjentinën me rezultat 3-0.

E as kroatët nuk po e lënë pa përzier politikat e Ballkanit në Botëror. Në një video që po qarkullon në internet shihet tifozët kroatë teksa festojnë, por jo vetëm me këngë dhe pije.

Për ta bërë festën më argëtuese kroatët dëgjohen tek këndojnë këngë nacionaliste, përmendin edhe Kosovën, ndërsa djegin flamurin e Serbisë.


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)