Shqipet fluturuan në Rusi.

Dy futbollistët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë yjet që tërhoqën mbrëmë vëmendjen e të gjithëve, të shqiptarëve, të serbëve, të mediave të huaja apo edhe shumë personazheve VIP teksa shënuan gol kundër Serbisë.

Të shumtë ishin ata që treguan plot krenari fitoren e Zvicrës kundër Serbisë dhe shqiptarët u ndjenë sikur në vend të Zvicrës po luante Shqipëria. Kjo pasi në këtë ndeshje ishin edhe katër futbollistë shqiptare.


Krenare janë ndjerë edhe dy këngëtaret e famshme shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa, të cilat kanë publikuar në “Instastory” fotot e dy futbollistëve.


Rita pasi ndoqi të dy çunat në rrjetin social “Instagram”, nuk e la me kaq. Ajo ka postuar edhe fotot e dyshes në ‘Instastory’, ku i uron dhe ju thotë se e bënë krenare.Ndërsa Dua publikoi një foto në “Instastory” ku shfaqen dy futbollistët shqiptarë duke bërë shqiponjën me duar dhe këngëtarja ka vendosur disa flamuj të Shqipërisë e Kosovës si dhe disa ikona (emoji) me duar si shqiponjë.

Mbas triumfit, dyshja Xhaka e Shaqiri po shijojnë momentet më të mira dhe ndjekësit e tyre kanë ‘çmendur’ rrjetin me fotot ku ata bënin shqiponjën, mbas golave që ata shënuan.

Shqipet fluturuan në Rusi. Rita Ora dhe Dua Lipa krenare per Granitin dhe Xherdanin
Ndeshja mes Serbisë dhe Zvicrës ngjalli pasionin sanguin ballkanas. Emocione pafund falën dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri që i dhuruan fitoren Zvicrës.

dua-1


Ndërsa futbollistët zgjodhën që t’i festonin golat duke bërë me duar shqiponjën.

ora

Ky gjest emocionoi shqiptarët, krenare janë bërë edhe dy këngëtaret me origjinë shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa. Këngëtaret me famë botëtore kanë zgjedhur rrjetet sociale për të treguar emocionet e ndeshjes së mbrëmshme.

rita-2

Ato kanë publikuar fotot e Xhakës dhe Shaqirit pa e fshekur krenarine për bashkëkombasit e tyre.


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)