Pas shqiponjës së Xhakës, shikoni tifozët serbë çfarë po bëjnë


FIFA, dënojeni edhe Ronaldon, Ozilin, Ramosin, Pepen, Rafinhan...
Zvicra mposhti Serbinë me dy gola të kosovarëve, Granit Xhakës i cili barazoi rezultatin në 1-1 me një super gol në minutën e 52’të, dhe Xherdan Shaqirit, i cili shënoi për 1-2 në minutën e 90’të.

Pas shqiponjës së Xhakës, shikoni tifozët serbë çfarë po bëjnë

Që të dy djemtë e Kosovës golin e festuan duke bërë shqiponjën me duar, drejtuar tifozëve të stadiumit.

Por, gjesti i tyre ka nervozuar shumë tifozët serbë, të cilët u janë kthyer Twitter-it për t’u ankuar.

Shumë tifozë serbë në Twitter po shkruajnë se gjesti i Xhakës është provokim dhe se FIFA duhet të reagojë.

Momenti qesharak i tifozëve zviceran pasi shënon Shaqiri

Momenti qesharak i tifozëve zviceran pasi shënon Shaqiri

Derisa ne në Kosovë të gjithë po festojmë momentin e Xhakës dhe Shaqirit, zviceranët festojnë më ndryshe

Derisa Shaqiri shënoi golin e fitores, dikush nga tifozët e Zvicrës kanë hedhur në drejtim të tij djathin zviceran.

Siç e dini, djathi është njëri prej ushqimeve tradicionale në Zvicër.

Dejan Saviçeviqi çmend çfarë thotë për Xherdan Shaqirin para ndeshjes me Serbinë
Dejan Saviçeviqi çmend çfarë thotë për Xherdan Shaqirin para ndeshjes me Serbinë


Në Serbi pothuajse i madh dhe i vogël flasin për yllin nga Kosova, Xherdan Shaqiri. Frikë e madhe nga Shaqiri. Shaqiri trup vogël ka mbjellë frikë të serbët para sfidës me 22 qershor, në kuadër të grupit E të Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”.

“Legjenda e futbollit, që ka luajtur për Jugosllavinë deri në vitin 1998, Dejan Saviçeviç, është i mërzitur me rezultatin e ndeshjes Zvicër - Brazil, por beson në fitoren e të përzgjedhurve të Mladen Krstanjiç kundër Zvicrës. “Tani është një situatë e komplikuar për Serbinë. Ju duhet ta mundni Zvicrën nëse doni të kualifikoheni më raundin e dytë. Serbia ka cilësi për ta bërë këtë, por do të jetë nën presion të madh”, tha mes të tjerash Saviçeviç .
Saviçeviq flet për Xherdan Shaqirin. “Si kundër Shaqirit? Po do ta ruaj Kolarov”, tha Saviçeviqi. Kjo është një deklaratë që çmend sepse Saviçeviq vetëm Kolarovin e sheh që mund ta ndalë Shaqën.

Edhe ‘Veçernj Novosti’ edhe “Informer” i kanë kushtuar rëndësi Shaqiri sepse e konsiderojnë si jashtëzakonisht të rrezikshëm.

E pranon futbollisti serb: Ne jemi “gllupa”

E pranon futbollisti serb Aleksander Mitrovic : 
Ne jemi “të marrë”


Aleksander Mitrovic ka thënë se futbollistët e Serbisë janë “të marrë”, që në shqip do të thotë budallenj.

“Unë nuk e di çfarë të them. Ne nuk arritëm të mbrojmë rezultatin. Luajtëm si të pa kry dhe kremi pranuar dy gola të lehtë. çfarë të themi më shumë, jemi budallenj, budallenj, budallenj” ka thënë Mitrovic.

Kujtojmë se pikërisht Mitroviq e shënoi golin e vetëm për Serbinë në këtë ndeshje.

Petkovic zbulon paraskenat se çfarë u tha lojtarëve të Zvicrës pas përfundimit të pjesës së parë

Petkovic zbulon paraskenat se çfarë u tha lojtarëve të Zvicrës pas përfundimit të pjesës së parë Selektori i Zvicrës ka folur pas triumfit 2-1 kundër Serbisë

Ai ka zbuluar prapaskenat gjatë pushim 15 minutësh pas pjesës së parë, për atë se çfarë u tha lojtarëve të tij dhe si i motivoi ata.

“Ka qenë ndeshje interesante. Personalisht pas golit të parë kemi qenë euforik – it mënyrë e shkëlqyeshme të shënojmë. Pas pjesës së parë askush nuk besoi qe do ta përmbysim rezultatin. Kishte aspekte pozitive dhe negative”, deklaroi Petkovic.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)