‘Ndihem 20 vite më i ri’, Sali Berisha zbulon sekretin e rinisë: Gjithë jetën i kam besuar….


Kardiologu shqiptar Prof.Dr.Sali Berisha ka rrëfyer se ai ndihet fizikisht e psikologjikisht si 20 vite më parë dhe ka zbuluar sekretin për këtë.
Featured image of article: ‘Ndihem 20 vite më i ri’, Sali Berisha zbulon sekretin e rinisë: Gjithë jetën i kam besuar….

 Në emisionin “Zonë e Lirë” është i ftuar ish kryeministri Sali Berisha, i cili disa ditë më parë festoi 75 vjetorin e tij. 

Në studio, Berisha ka rrëfyer se ai ndihet fizikisht e psikologjikisht si 20 vite më parë dhe ka zbuluar sekretin për këtë.

“Unë mund të ndihem në të njëjtat parametra fizikë e psikologjikë të 20 viteve më parë.

 Kam një sekret, sekreti im është kalitja. Gjithë jetën i kam besuar stërvitjes. 

Në tërësi, nuk jam njeri abuziv, por kalitja është sekreti sot. Kam shumë arsye për të festuar në këtë 75 vjetor, nuk marrë ashensor për katin e katërt ku banoj. 

Respektoj shkallët”, ka thënë Berisha.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)