Një pajisje e çuditshme bie nga qielli, çfarë u gjet në oborrin e çiftit amerikan
Mbi satelit ishte shkruar "Samsung Space Selfie". Kompania Koreano-Jugore tha se ai satelit ishte hedhur për të kapur pamje në planetin tonë.

Featured image of article: Një pajisje e çuditshme bie nga qielli, çfarë u gjet në oborrin e çiftit amerikanSateliti i rene ne oborrin e çiftit Welke


SHBA- Kur çifti amerikan, Nancy dhe Dan Welke dëgjuan një zhurmë të fortë jashtë shtëpisë së tyre ata nuk e prisnin që ajo të ishte një satelit që kishte rënë nga qielli. Mbi satelit ishte shkruar “samsung Space Selfie”. Kompania Koreano-Jugore tha se ai satelit ishte hedhur për të kapur pamje në planetin tonë.

Në një video të postuar në Facebook, zonja e shtëpisë Nancy Welke dëgjohet teksa thotë; “Faleminderit Zot që nuk ka kuaj jashtë dhe faleminderit që ky satelit nuk u përplas me shtëpinë”. Javën e kaluar Samsung lëshoi një satelit duke përdorur një sistem tullumbace me lartësi të lartë. Samsung synonte të kapte një foto në hapsirë për një fushatë të re.
Featured image of article: Një pajisje e çuditshme bie nga qielli, çfarë u gjet në oborrin e çiftit amerikan

“Kushtet e motit çuan në një zbritje të menjëhershme në një zonë rurale. Na vjen keq për çdo shqetësim që mund të ketë shkaktuar”, deklaroi kompania. Sateliti synonte të kthehej në tokë, por jo në atë mënyrë siç ndodhi. Pasi sateliti u rrëzua në oborrin e shtëpisë së tyre, çifti shkoi në polici dhe dha edhe numrin që ishte shënuar mbi satelit

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)