Ramush Haradinaj “plas bombën”: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro. Hashim Thaçi, Aleksandar Vuçiç dhe Edi Rama janë bashkëpunëtorë!


Ramush Haradinaj ka folur dhe për situatën pas ygjedhore në Kosovë, ku i jep një këshillë Albin Kurtit që të mos herë taksën 100% ndaj Seribsë.
Featured image of article: Haradinaj “plas bombën”: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro. Thaçi, Vuçiç dhe Rama janë bashkëpunëtorë!


Haradinaj “plas bombën”: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro. Thaçi, Vuçiç dhe Rama janë bashkëpunëtorë!Ramush Haradinaj, ish-Kryeministër i Kosovës

 Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mbrëmje në një intervistë në RTV Ora, tregon prapaskenat e një konflikti mes tij dhe Edi Ramës.

Haradinaj ka folur dhe për situatën pas zgjedhore në Kosovë, ku i jep një këshillë Albin Kurtit që të mos heqë taksën 100% ndaj Seribsë.

“Ndalova grabitjen 10 miliardë euro, që do të realizohej, nëpërmjet planit të ndarjes së Kosovës! Ky dhe ishte pikësynimi i fshehtë ekonomik, në planin e shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Thaçi, Vuçiç dhe Rama, ishin bashkëpuntorë në realizimin e kësaj skeme. Por unë e ndalova këtë grabitje dhe miniera e Trepçes, sot e prej dy muajsh, i përket vetëm Kosovës”, është kjo deklarata e ish-Kryeministrit të Kosovës.


Haradinaj shprehet më tej se ministri i jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka punuar kundër Kosovës, ndërsa Ditmir Bushati rezistoi kundër planit për ndarjen e Kosovës.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)