EKSKLUZIVE! Limaj kujton Hagën: Milan Babic na i fshinte dhoma...

Limaj kujton Hagën: Milan Babic na i fshinte dhomat e shqiptarëve për pak ushqim (Video)
Në emisionin n’Kosovë Show, i ftuar këtë javë ishte kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj.
Për herë të parë rrëfehet publikisht për jetën e tij prej para luftës e deri në ditët e sotme.
Në njërin nga rrëfimet, Limaj tregon për organizimin e shqiptarëve në Hagë, si kolektiv, e jo si serbët që ishin individualistë.
Hajredin Bala mbante kuletën për të burgosurit shqiptar dhe kujdesej për ushqimin e tyre.
Kurse Milan Babic, serbi i Kroacisë që ishte ish-kryetar i “Srpska Krajina”, i leqitur atë kohë nga të burgosurit tjerë serbë, e bartën në pavilonin e shqiptarëve dhe për pak ushqim u fshinte dhomat shqiptarëve.
https://www.facebook.com/firstchannel/videos/1007652035969828/

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)