Vetëdeklarimi, reagon Rama: Ku janë 19 kriminelët e PS-së?

ryeministri Rama ka reaguar publikisht nëpërmjet një statusi në Facebook në lidhje me publikimin e formularëve të vetëdeklarimit nga e KQZ-së.

rama2
Rama duke e konsideruar Partisë Demokratike si një makineri që prodhon vetëm baltë, kryeministri i ka kërkuar kësaj të fundit të tregojë tashmë se ku janë 19 kriminelët e Kuvendit të Shqipërisë, që i përkasin Partisë Socialiste.
“Ligji i “dekriminalizimit” unikal në botë për nga ashpërsia, tani pyesni SHQUP-in ku janë 19 kriminelët e PS në Kuvend?“
Makineria e baltës ka këto funksione: Shpif/e riprodhon shpifjen në media/ngre akuza/përsërit akuzat papushim/dënon publikisht të akuzuarit”, shkruan Rama.

Dekriminalizimi, KQZ publikon deklarimet e deputetëve dhe krerëve të Bashkive


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)