Kush po ia luan lojën Familjes Dehari, sipas Adratik Kelmendit?

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, gazetari dhe autori i emisionit “Rubikon”, Adriatik Kelmendi, ka folur për rastin e vdekjes së dyshimtë të aktivistit të Lëvizjës Vetëvendosje, Astrit Dehari, në qelinë e tij në Prizren.
Kelmendi ka thënë se intervista me prindërit e Deharit ishte njëra ndër intervistat e tij më të vështira gjatë gjithë karrierës së tij.
kelmendi-ccedil-ka-po-i-duhet-tha-ccedil-it-posti-i-presidentit_hd
Autori i emisionit “Rubikon” ka treguar se këtë intervistë të vështirë për të e ka bërë rrëfimi i dy prindërve, të cilëve u kishin vdekur dy djem në rrethana që akoma nuk i kanë të qarta.

Kelmendi në “Komiteti” ka shtuar se familjes Dehari po ia luajnë lojën një pjesë e madhe e njerëzve me ndikim në skenën politike.


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)