Floripress: Urimet më të mira që na kanë ardhur me SMS për Vitin e Ri 2017!


Image result for urimet me te mira per vitin e ri

Është koha për urimet e Vitit të Ri, qoftë edhe në formë elektronike, SMS. Nëse doni që një numri të madh miqsh e të njohurisht t’ua uroni Vitin e Ri me anëtë të porosisë e nuk keni insportim të krijon nga një për secilin, ja disa propozime tjetër lloj për dëshira festive në formë SMS -i.

Image result for urimet me te mira per vitin e ri

Dikur kemi dërguar kartolina të zgjedhura me kujdes dhe kemi menduar për porosinë, tash së paku mendojeni një SMS më përmbajtje të bukur e origjinale!


Image result for urimet me te mira per vitin e ri

1. Lëri prapa vetes të gjitha telashet, vuajtjet, luftën e dobësitë. Fillo nga kjo sekondë të presësh më mirë. Jeta është e shkyrër, mos ju frigo askujt, bëhu trim e duaj, sepse vlejmë mu aq sa dimë se duam. Të dëshiroj nga zemra më të mirat për këtë Vit të Ri 2017!

Related image

2. Të dëshiroj një oqean shëndet, dete lumturie e dashurie, liqene suksesi, lumej parash dhe – asnjë pikë pikëllimi e dhimbjeje.Gëzuar 2017!

Image result for urimet me te mira per vitin e ri

3. Nëse e sheh një njeri me të kuqe dhe don të të fusë në thes – mos u frigo. Është ai Babadimri, i cili vetëm po ma plotëson dëshirën e Vitit të Ri 2017!


Image result for urimet me te mira per vitin e ri
4. Për asnjë stazë të jetës nuk ka udhërrëfyes, secila është e pahulumtuar dhe e papërsëritshme. Prandaj në jetë aventura është rregull, e jo përjashtim. Gëzuar Viti i Ri 2017!

Image result for urimet me te mira per vitin e ri

5. Të kesh shëndet e të kesh fat, të të plotësohen dëshirat të vogla e të mëdha, të rrezatosh kthjelltësi, ta hedhësh pikëllimin, ta kesh të gjatë vijën e jetës… Të të realizohen ëndërrat në zgjëndërr, Të kesh mendime të mira në kokë, të të jenë personat e dashur pjesë e ëndërrës dhe të të fillojë Viti i ri  2017 me PO! Gëzuar,pra  Viti i Ri 2017!

Related image

6. Të dëshiroj nga e mira më të mirën, nga e bukura më të bukurën, shumë shëndet, sukses e dashuri. Le të fillojë çdo ditë me buzëqeshje, të zgjasë me luturi e të përfundojë me ëndërra të bukura. Gezuar 2017-ta!


Related image

7. Bukuria… Freskia…. Ëndërrat… E vërteta, Ndjenjat… Besimi… Ky është fillimi i Vitit të Ri 2017!

Related image

8. GËZUAR VITI I RI! Për dhuratë të dërgoj DASHURI, të paqetuar në SINQERITET, me fjongo prej DËSHIRASH TË MIRA. Ke të jep ky vit LUMTURI I SIGURI tërë jetën. GËZUAR VITI I RI!
Related image

9. Tom Cruise, Angelina Jolie, Madonna, Arnold Schëarzenegger, Jennifer Lopez, George Clooney dhe unë… Të gjitha yjet e famshme të botës të dëshirojnë GËZUAR VITIN E RI 2017!

Image result for urimet me te mira per vitin e ri

10. E hapim librin. Faqet e saj janë të zbrazëta. Vetë do t’i shkruajmë në të fjalët. Libri quhet Mundësia, e kapitulli i saj i parë – Mbrëmja e Vitit të Ri 2017.

Related image

11. Qofsh në luftë të përhershme me veset e tua, kurse në paqe më fqinjtë dhe do të jesh njeri më i mirë në Vitin e Ri 2017.

Related image

12. Secila ditë e vitit e ka vlerën e saj. Mëngjesi sjell SHPRESËN, pasditja BESIMIN, mbrëmja DASHURINË, kurse nata PUSHIMIN. Shpresoj që në çdo çast të kënaqesh kështu gjatë 2017-ës! GËZUAR VITI RI!

Related image

13. Me aromën e të gjithë trëndafilave, me të gjitha dritat e botës dhe të gjitha buzëqeshjet e fëmijëve Të dëshiroj të të realizohen të gjitha dëshirat… GËZUAR VITI RI  2017!

Image result for urimet me te mira per vitin e ri
14. Të dëshiroj: bukur i në janar, dashuri në shkurt, paqe në mars, pabrenga në prill, argëtim në maj, të kënaqesh nga qershori deri në nëntor, fat në dhjetor… Shkurt, të dëshuroj vit të ri me fat e të bukur!
Image result for urimet me te mira per vitin e ri

15.Uroj vitin e ri te gjitha familjareve dhe te afermeve. Ju deshiroj nje vit sa ma te kendeshem dhe u uroj qe ne vitin 2017 te perkujdesen vetem nga te mira dhe te kene lumturi e dashuri ne jete.

Image result for urimet me te mira per vitin e ri
16.Në muzikën e natës, në terr të zi, në ora 24 ta uroj vitin e ri.

Image result for urimet me te mira per vitin e ri

17.Vitet kalojn shpejt, gjërat ngelin me kujtime, me rastin e kësaj feste pranoni shumë urime.

Related image

18.Të krahasoj me yjet por vetëm me një ndryshim, ato jan të qiellit ndërsa ti je ylli im.. urime viti i ri.
Related image
19.Te uroj nje vite te mrekullueshem per ty dhe te dashurit e tu, me te mire se ai i shkuari, plot me gezim, dashuri, paqe dhe qetesi. Pse jo edhe pak fat. Urime nga zemra!

Image result for urimet me te mira per vitin e ri
20.Nje vite tjeter iku duke i lene vendin 2017-tes, por asnje nuk do te zer vendin tend ne zemren time. Urime zemra ime.
Related image
21.Gezuar viti i ri 2017 ju uroj shume fat lumturi dashuri dhe plotsim te te gjitha deshiravetuaja shpresoj qe do jet nje vit i kalur shpejt dhe me shume kujtime te bukura per te gjith ne shume shume urimeeeeee shpresoj te kaloni me mire se vitin 2017…


Related image

22.Gezuar 2017, zoti te dhurofte per çdo furtun nje ylber, per çdo lot nje buzeqeshje dhe per çdo problem nje zgjidhje!
Related image
23.Te uroj qe te presesh Vitin e Ri me te gjitha enderrat e tua dhe gjerat e bukura qe te kane shoqeruar deri sot, dhe te hapesh zemren tende te gjithe atyre qe do te vijne dhe do te dine te bejne te lumtur. Urime Vitin e Ri 2017 nga zemra.


Image result for urimet me te mira per vitin e ri
24.Urime te gjithve kete fest te vitit te ri,le tju sjell ky vite gjen me te bukur te jetes dhe njekohesisht le te jete vit i realizimeve te enderrave tuaja, zoti le tju dhuroj at qe me se shumti deshironi dhe le tu ruaj at qe ju posedoni,le tju mbush zemrat me gezime dhe me plote dashuri,paqja dhe harmoija le tju perqafojn ne qdo faqe dhe hap te jetes.

Related image

25.2017urime per 365 dite, 8760 ore, 525600 minuta e 31536000 seconda, te pasura me jete, qetesi, gezim , dashuri dhe pak çmenduri :p !
Related image
26.Ja na erdhi viti ri sa jam i gezuar me kallash e hashash kam per ta festuar, bombat zbardhen tej per tej ne fusha e male viti ri do te na gjej shtrire neper spitale, te vrar sakatuar ska doktor ce na fut ne duar. GEZUAR VITIN 2017 TE GJITHE SHQIPAREVE NE CDO SKAJ TE BOTES.
Related image
27.Nje yll ne qiell sa bukur shendrit, kjo hene e bukur po na fal pak drit, qielli i kalter diqka po tregon, se ke nje shoqe qe asnjeher nuk te harron, dhe me dashuri vitin e ri ta uron. Urime 2017 shoqja ime e dashur!
Related image
28.Kete dedikim ia kushtoj personit me te dashur ne bote motres time te dua dhe te adhuroj gezuar vitin e ri 2017. fat e lumturite shkojne Per ty princeshe.
Image result for urimet me te mira per vitin e ri
29.Pershendes gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen; qofte viti i mbare ne te gjitha fushat e jetes.

Related image

30.Ju uroj gjithve vitin e ri 2017 ju uroj qe ky vit tju sjell shendet dashuri dhe lumturi .

Related image

31.Nje yll ne qiell sa bukur shendrit,kjo hena e bukur na fal kete drit, ky qielli kalter diqka te tregon se ke nje MOTER dhe asnjeher ste harron….Happy New Year My Sister And I LoV YoU…
Related image
32.Një pëllumb i shkruar në dritare troket, hape mos nguro se diçka e mir të pret, në krahët e tij ka një porosi urime viti i ri 2017.
Image result for urimet me te mira per vitin e ri
33.Një vit i ri oh zot sa kënaqësi, një kapitull i jetës po vazhdon, një vit i ri po na fton, një zemër troket, një telefon cingëron.”URIME VITI I RI 2017”
Image result for urimet me te mira per vitin e ri
34. Gëzuar festën e vitit të ri e ju uroj çdo të mirë në jetë lumturi,dashuri dhe të gjitha të mirat në jetë.
Image result for urimet me te mira per vitin e ri
35.Të uroj 12 muaj lumturi, 52 fundjava qetësi, 365 ditë dashuri, 8760 orë paqe, 525600 minuta sukses, 31536000 sekonda miqësi.URIME VITI I RI 2017!!!
Related image
36. Si flladi i leht ju ardht dashuria, si e ëndërroni paqi lumturi në jet urime viti i ri 2017 sot e 100 vjet .
Image result for urimet me te mira per vitin e ri
37.Tash ështe një terr i zi dhe mbretëron një qetësi, un kam dëshirë ta uroj vitin e ri me gjithe dashurinë që kam për ta. URIME VITI I RI 2017!

Image result for urimet me te mira per vitin e ri

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)