Adriatik Kelmendi tregon se kush janë figurat enigmatike që drejtojnë Vetëvendosjen nga hija

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, gazetari dhe autori i emisionit “Rubikon”, Adriatik Kelmendi, ka folur për strukturën brenda partisë së Lëvizjes Vetëvendosje.
Ai ka thënë se ende e ka të paqartë kush është fytyra e vërtetë e kësaj partie për shkak të rëndësisë që kanë disa figura enigmatike në VV.

Sipas tij, VV’ja ka anëtarë që ndryshojnë shumë njëri me tjetrin dhe vendimet nuk merren nga njerëzit, të cilët njihen qartë për qëndrimet e tyre.

Kelmendi ka thënë se vendimet brenda VV’së merren nga njerëzit, si Boiken Abazi, Elvis Hoxha e të tjerë, të cilët dalin dhe i ofendojnë të gjithë qytetarët e Kosovës.

Gazetari në “Komiteti” ka thënë se këta emra të VV’së nuk e njohin Kosovën dhe nuk e ka të qartë pse anëtarët e tillë janë vendimmarrës brenda kësaj partie.


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)