Ikonat e muzikës që humbëm në 2016-ën

geroge-michael
2016-a ishte viti i humbjes së ikonave të muzikës, e legjendave që u larguan shpejt.
Ndër ta: Prince, David Bowie, Leonard Cohen
kelvi.jpg
Ne gjithashtu humbëm një tjetër ikonë të muzikës. Këngëtar, autor këngësh, producent dhe gjysma e pjesës së bandës së famshme “WHAM”. George  Michael vdiq qetësisht në shtëpuinë e tij në moshën 53 vjeçare.
rs-11015-gm-624-1368807361.jpg
Rebecca Wilson, një nga gazetaret me profilin më të lartë në Australi, një bashkëshorte dhe nënë e dy djemve të rinj, e cila humbi betejën e saj me kancerin e gjirit. Një betejë me të cilën, shumë prej nesh nuk e dinim që ajo po luftonte.
rebeka.jpg
Doris Roberts, figura televizive shumë e dashur për mamatë tona, ka vdekur gjithashtu këtë vit. Ajo ka luajtur në rolet e Marie në  “Everybody Loves Raymond”  dhe të Florence Henderson”  e cila njihej si Carol Brady, në shfaqjen televizive “The Brady Bunch “.
doris.jpg
Ka qenë një vit i vështirë për shumë arsye. Le të marrim një moment dhe të kujtojmë personat e famshëm të humbur në vitin 2016 dhe të reflektojmë mbi jetën e pabesueshme që ata kanë udhëhequr.
Me artin e tyre e kanë bërë botën një vend më të ndritshëm, me më shumë të qeshura dhe vallëzime. 
geroge-michael

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)