Sali Berisha krahason Edi Ramën me Hitlerin

image
Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha shquhet për gjuhën e tij vulgare që përdorë në Parlament, por edhe në rrjetet sociale.
Por, sot duket se ai ia ka nxjerr fundin me rivalin e tij politik, Edi Ramën. Berisha ka bërë një fotomontazh duke e krahasuar Ramën me Hitlerin.

Pavarësisht kalkulimeve politike që mund të bëjë një politikan, duket e tepërt që të krahasohet Kryeministri shqiptar me diktatorin që vrau miliona njerëz.

“Te dy piktore deshtak, te dy bipolar!”, shkruan Berisha dhe poston këtë foto-montazh.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)