Brunilda Zllami- Dashuri apo urrejtje

Fotoporteti

Brunilda Zllami shkrimtare shqiptare. Ka lindur në qytetin e Bajram Curri (Tropojë) dhe është diplomuar për mjekësi dhe vazhdon fakultetin juridik. Romanet e saj, që në fillimet e botimit prej vitit 1996 , kanë gjetur lexuesin e tyre të të gjitha moshave. Fabula, tematika, stili i veçantë, mënyra e trajtimit të problematikes, zgjidhja e intrigës në një mënyrë tjetër, sinqeriteti dhe origjinaliteti i zgjidhjes së konflikteve në romanet e veta e bëjnë atë të afërt dhe të dashur për lexuesin.

Botimet e shkrimtares Brunilda Zllami janë :

Dashuri apo urrejtje (1996)
Fantazma te shpirtrave te etur (1996)
Ëndrra e papërfunduar e një gruaje (1997)
Puthja e hënës (1998)
Hijet (1999)
Labirintet e Medeas (1999)
Dinozauret e ndërgjegjes (2001)
Çmimi i përjetësisë (2002)
Dua (2003)
Matilda (2003)
Jetoj në harresën tënde (2004)
Një tjetër (2004)
Dikur ishim bashkë (2005)
Rruga e trëndafilave (2007)
Lindur femër (2007)
Lakmia (2009)
Në shpirtin tim bën ftohtë
Në shpirtin tim bën ftohtë
Në shpirtin tim bën ftohtë roman me Autore Brunilda Zllami . Shtëpia botuese "Dudaj" Tiranë, 2010. Faqet e librit 356. ISBN 978-99943-0-162-1

(2010)
Ti je e nesërmja (2012)
Nuk jam engjëll (2014)Dashuri apo urrejtje, Brunilda ZllamiBrunilda Zllami, është një shkrimtare e suksesshme me mbi shumë romane e cila sjell sërish në duart e lexuesit një libër të mrekullueshëm, mbushur plot vuajtje e pasion.Ky është libri Fragment nga libriEnea nuk dinte më ç'të mendonte, madje i dukej se nuk e ndjente më veten atu. Ishte mes dy kohëve, duke u endur herë tek njëra dhe herë tek tjetra, por tani e ndjente se duhet të zgjidhte të tashmen. E shkuara ishte tepër larg për t'u rikthyer. Kishin kaluar shumë vite që kur kishin qenë shoqe. Mes tyre kishin bërë vend dashuria dhe urrejtja. Po tani ç'ndjenin për njëra-tjetrën? Dashuri, apo urrejtje?i saj i parë, një variant i ripunuar pas shumë vjetësh. Ishte ëndrra e saj ta sillte edhe një herë në vitrinat e librit, këtë roman të shkruar në moshë tepër të re.

Titulli: Dashuri apo urrejtje
Origjinali: Dashuri apo urrejtje
Gjinia: Roman
Autori: Brunilda Zllami
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2005
Fq. 232
Pesha: 0.221 Kg.
ISBN: 978-99943-33-42-9

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)