Sveva Casati Modignani-Me ne fund nje shi diamantesh

Mbi librin Pronari i një shtëpie botuese vdes, duke iu lënë të bijve dhe nipërve një pasuri të pafund dhe një mister të madh: mijëra miliarda, që përbënin një pjesë domethënëse të trashëgimisë, janë zhdukur si kripa në ujë. Leximi i testamentit i hap rrugën kështu, një gjuetie në kërkim të thesarit...
Me ne fund nje shi diamantesh, Sveva Casati Modignani

Shqipëroi nga origjinali: Aida Baro
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2006
fq. 384
Pesha: 0.42 Kg.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)