Sarandë, “Jam kamikaz, jam i ISIS-Allahu Akber”, 34-vjeçari panik në Shtëpinë e Fëmijës

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës për përhapje paniku në Shtëpinë e Fëmijës së këtij qyteti.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur ditën e enjte, ndërsa Fatjon Habibi është arrestuar të premten nga policia.


Ka qenë një deklaratë e tij:“Jam kamikaz, jam i ISIS – Allahu Akber”, që ka alarmuar rojen e Shtëpisë së Fëmijës, i cili ka njoftuar menjëherë policinë.

Habibi mësohet se është besimtar mysliman dhe praktikues i këtij besimi fetar.

Prej 6 muajsh, 34-vjeçari shkonte rregullisht në xhaminë e “Xhermëhallës” në Delvinë, fakti i cili evidentohet edhe nga fotot që 34-vjeçari ka postuar në profilin e tij në rrjetin social Facebook.
Megjithatë burime policore të Sarandës thonë se ka dyshime që Habibi vuan nga çrregullime mendore.

Një fakt të tillë e kanë konfirmuar dhe besimtarët myslimanë që e njihnin nga afër Fatjonin.
Sipas tyre ai kurohej prej vitesh për depresion, por kohët e fundit kishte ndërprerë mjekimin.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)