La copia amorosa, la sfida delle relacioni umane


Titulli: Çifti i dashuruar, sfida e marrëdhënieve njerëzore
Origjinali: La copia amorosa, la sfida delle relacioni umane
Gjinia: Psikologji
Autori: Leo Buscaglia
Shqipëroi: Çlirim Mukli
Shtëpia botuese: Plejad
Viti: 2002
fq. 160
Pesha: 0.21 kg
ISBN: 978-99927-774-4-3

Cifti i dashuruar, Leo Buscaglia

I njohur si libri më popullor i sociologut të madh amerikan, Leo Buscaglia na paraqet në këtë libër me një manifest mbi dashurinë, ëmbëlsinë, përkujdesin, dhembshurinë, komunikimin, altruizmin: pjesët më vitale të sjelljes njerëzore. Është ky mesazhi optimist i një autori të jashtëzakonshëm, që ka arritur të fitojë zemrat e gjithë botës me besimin e tij mbi jetën, dashurinë dhe vëllazërinë.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)