Atentati ndaj mikut te Shullazit, kapen porositesitPolicia e kryeqytetit ka vënë në pranga organizatorët e atentatit të ndodhur më 5 janar në rrugën e Kavajës, në kryeqytet që kishte si objektiv Pajtim Serjanin.

Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë me dije se në pranga kanë rënë dy persona, Aurel Hoxhallari dhe Amarildo Hoxhallari.

Keta dyshohet se janë porositësit dhe organizatorët e atentatit të ndodhur pak ditë më parë ku mbeti i plagosur Serjani dhe 2 persona të tjerë, mes të cilëve 1 polic si dhe humbi jetën 42 vjeçari Arjanit Sterjo i cili dyshohet se do të kryente atentatin ndaj Serjanit.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)