“Shullazi rrinte në makinë me Tahirin”

Emri:  erzen-brecani.jpg

Shikime: 86

Madhësia:  49.6 KBIsh-zv/Drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani i është përgjigjur kryeministrit Rama pas akuzave të tij se ka përdorur Shullazin për zgjedhjet dhe kundërmitingjeve të PS.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Breçani i kujton kryeministrit Rama se në zgjedhjet e fundit të 2013 Shullazi qëndronte në makinën e Saimir Tahirit.

“Po i kujtoj Kryeministrit biseden telefonike që kam bërë me të…..që sapo bënë kallzimin të demtuarit dhe drejtuesit e njësisë shtate të PS, pranë oficerëve të policisë gjyqësore të këtij komisariati është kryer arrestimi me iniciativë,janë të provuara ,sic janë të provuara kur qëndronte në makinën e kandidatit për deputet S.Tahirit gjatë fushatës së fundit elektorale”, shkruan Breçani në FB.

Po ashtu Breçani thotë se Emiliano Shullazi është arrestuar 3 herë nga komisariati i policisë, që ai drejtonte. Një herë kur shkatërroi zyrën elektorale të PS dhe dy herë të tjera është arrestuar për armëmbajtje pa leje.

“Të dashur miq sot mësova nëpërmjet mediava që Kryeministri Rama më paska akuzuar mua që paskam bashkëpunuar dhe përdorur Shullazin për zgjedhjet dhe kundër mitingjeve të Partisë Socialiste i kujtoj Kryeministrit të vendit që po gënjen si gjithnjë, po ja kujtoj të vërtetën që Shullazi është arrestuar tre herë nga komisariati i policisë që unë drejtoja, herën e parë kur pengoi dhe shkaterroi zyrën elektorale të Partisë Socialiste dhe u dënua për veprën penale ku është fakt që ka vuajtur dënimin prej një muaji burg, dhe dy raste të tjera për armëmbajtje pa leje dhe për moskallzim krimi përsëri në kohën që unë drejtoja komisariatin numër dy të Tiranës.”

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)