Atentati, Shullazi lirohet pas dëshmisë: U gjenda nën breshërinë e plumbave

Emiljano Shullazi shoqërohet në polici për armëmbajtje pa leje- Ora News- Lajmi i fundit- 


Emiljano Shullazi ka deklaruar para prokurorëve se po kthehej nga Fushë-Kruja në Tiranë për në banesën e tij kur është gjetur nën breshërinë e plumbave. Shullazi la sot spitalin dhe nën masa të rrepta sigurie u shoqërua në polici, ku më pas u la i lirë pasi Policia konfirmon se as Shullazit, as mikut të tij Gilmando Dani nuk u janë gjetur armë.
Ora 15: 20 (6 janar 2015) Ora News zbardh detaje të dëshmisë që Emiljano Shullazi ka dhënë për grupin hetimor një ditë pas atentatit pranë mbikalimit të Kasharit.
“Po kthehesha në banesën time nga Fushë-Kruja në Tiranë, kur u gjenda nën breshërinë e plumbave që u shprazën drejt meje” mësohet të ketë thënë Shullazi.
Prokuroria po kryen verifikime në lidhje me pronësinë e mjetit ku u plagos Shullazi, pasi mjeti nuk rezulton as në pronësi të tij dhe as në pronësi të Gilmando Danit, shokut të tij.
Mbrëmjen e 5 janarit 2014 dy shokët po ktheheshin nga Fushë Kruja në Tiranë kur pranë mbikalimit të Kasharit janë gjendur mes një breshërie plumbash.
Të dy kanë mbetur të plagosur. Ndërkohë që 10 minuta më vonë në rrugën “Islam Alla” pranë rrugës së Kavajës, Arianit Sterio tentoi të vriste 4 persona, mes tyre edhe shokun tjetër të Emiljanos, Pajtim Serjanin.
Në këtë tentativë vrasjeje Sterio tentoi të vriste Pajtim Serjanin , Denis Ramanin, 28 vjeç, Ditmir Reçin, dhe Roland Metën, ky i fundit polic.
Nga shkëmbimi i zjarrit mbeti i vrarë Arianit Sterio ndërsa Meta është plagosur rëndë. Policia i ka vënë prangat kolegut të tyre Meta.
Shullazi la sot spitalin dhe nën masa të rrepta sigurie u shoqërua në polici, ku më pas u la i lirë pasi Policia konfirmon se as Shullazit, as mikut të tij Gilmando Dani nuk u janë gjetur armë.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)