Sali Berisha: Ja lidhjet e Ramës me Shullazin
Ish kryeminsitri Sali Berisha ka renditur disa detaje të ngjarjeve të tre netëve më parë në Tiranë, për të faktuar, sipas tij se kryeministri Edi Rama ka lidhje me bandën e Emiljano Shullazit. “Ky akt kriminal akuzon rende Ramen dhe tregon lidhjet e tmerrshme te tij me krimin dhe me kete bande, si kryetari defakto i saj. Ne kete gjendje, Rama i zbuluar me lakuriq se ne plazhet e botes, vrapoi dje me terbim te gjeje nje gjethe fiku per te mbuluar turpet e tij. Ai zgjodhi per te tille padine penale dhe civile ndaj Edi Palokes, vetem e vetem se, ne emer te opozites, ai i beri dje publikisht Rames disa pyetje per lirimin e Shullazit dhe qe atij i ngecen keqas ne fyte”, shkruan Berisha.

Statusi i Berishës

Nuk mbulohesh dot me gjethe fiku Edvin! Ti je kaput meduze e bandes dhe bandave te krimit ne kete vend!

Te dashur miq. Tre nete me pare, Tirana u terrorizue nga nje krim serial i bandes se qeverise Shullazi, u pergjaken Rruga e Kavajes, Rruga D Hila dhe, rrethe 20 minuta me vone, edhe autostrada ne dalje te Tiranes.
Dje, policia e shtetit policor, qe ka burgosur me urdher te Rames per energji adoleshenten qe rriste tre jetim se nuk kishte para per te paguar energji apo qe kishte marre ne komisariat edhe femije pese vjecar me te emen, po per kete shkak, liroi me nderime te vecanta mekembesin e qeverise ne banden Shullazi, Emilianon. Ky akt kriminal akuzon rende Ramen dhe tregon lidhjet e tmerrshme te tij me krimin dhe me kete bande, si kryetari defakto i saj. Ne kete gjendje, Rama i zbuluar me lakuriq se ne plazhet e botes, vrapoi dje me terbim te gjeje nje gjethe fiku per te mbuluar turpet e tij. Ai zgjodhi per te tille padine penale dhe civile ndaj Edi Palokes, vetem e vetem se, ne emer te opozites, ai i beri dje publikisht Rames disa pyetje per lirimin e Shullazit dhe qe atij i ngecen keqas ne fyte.
Tani me duhet t’i them zotit Rama, jo me pyetje retorike por troç dhe direkt se, ti je caput meduze, pra koka e meduzes te kesaj bande dhe krimit te organizuar sepse :

1-Ti je koka e meduzes te kesaj bande dhe krimit ne Shqiperi sepse dje, Policia e PS me urdher nga lart, liroi pa asnje arsye ligjore por vetem duke pergenjeshtruar vehten dhe manipuluar provat, kreun e bandes Shullazin. E beri kete akt kriminal per llogari te Edi Palokes apo te Edi Rames? Kete cdo shqiptar e ka tashme te qarte.

2- Policia e Partise Socialiste nisi publikisht manipulimin e ngjarjes, qe naten e pare te krimit serial, kurse Didi, ky vrases i PS, pergenjeshtronte Policine e Tiranes, reporteret e mediave ne teren dhe vet spitalin e Traumes, qe deklaronin ne unison se Shullazi eshte i plagosur dhe gjendet ne spital. Didi i PS deklaronte me zyren e tij se, Emili i PS nuk eshte i plagosur. E bente kete mashtrim Didi per llogari te Edi Palokes apo te Edi Rames qe donte me cdo kusht qe Emili i Partise te dilte i palagur? Kete e ka te qarte cdo qytetar.

3-Ti je kreu i meduzes te bandes dhe krimit te organizuar ne kete vend dhe Shullazi aty eshte vetem Ergysi yt sepse, me urdher nga lart, Policia PS pa asnje prove, fakt apo argument, deklaroi dje se ngjarjet e para tre neteve nuk lidheshin njera me tjetren. Pra, policia mashtroj duke thene se Shullazi nuk ishte nisur per Tirane, per shkak se banda e tij u pergjak ne Rrugen e Kavajes, por tek vinte ne Tirane per nje dore letra apo dicka tjeter, ai ishte viktime e nje atentati, prite kundra tij. E beri kete trillim per llogari te Palokes, qe ti frikacak, e nderove me padine civile dhe penale apo te Edi Rames qe ka perdor banden kunder opozites? Kete çdo shqiptar e di.

4-Ti je kreu i meduzes te bandes Shullazi dhe i krimit te organizuar ne teresi sepse dje, Policia e PS per ta bere edhe me te besueshem mashtrimin e vet dhe per ta nxjerre edhe me te paster, me te lare Emilin e PS, per te justifikuar lirimin e tij , deklaroi te kunderten e asaj qe kishte deklaruar tre dite me rradhe, se ngjarja e Qaf Kasharit ka ndodhur 15 minuta para ngjarjes ne Rrugen e Kavajes. Kjo behej per te nxjerre super te lare Shullazin e qeverise, pra per te faktuar se ai nuk po vinte ne Tirane sepse atij iu godit banda, por po vinte per nje dore letra me Sajmirin e tij apo per te kthyer ndonje borxh mbasi ne makinen e tij, pervec gezhojave te revolverit, u gjenden 7 mije euro, mijra dollare dhe qindra mijera lek. E beri kete policia e PS per llogari te Edi Palokes apo te Edvinit ne krye te PS? Kete çdo njeri, pervec teje qe mbulohesh me gjethe fiku, e dine shume mire.

5- Ti je kreu i meduzes sepse, per te mjergulluar ngjarjen, policia arrin sa te komunikoj dhe me te vdekur. Ajo u tha dje shqiptareve se, atentatori i vrare kishte ndermend te vriste kater persona. E beri kete, pra mori ne pyetje te vdekurin policia e PS per llogari te Edi Palokes apo te Edvin Kristaq Rames? Kete cdo polic e di.

6-Edvin, ti je koka e shemtuar e meduzes sepse, per te mbrojtur vehten, lidhjet tuaja me banden dhe krimin, nxjerr papagajt dhe papagushkat tuaja qe perdhosin apo kane shnedruar studiot televizive ne lavamane apo tualete te qeverise, duke deklaruar ne mbrojtje tende se, nuk prishe katin e pare te nderteses dhe nuk preke katin e dyte se banonte nje familja (papagushka nr 1), apo se Shullazi i Partise nuk eshte plagosur (papagalli nr 4), e madje dhe me shume. Ata ne percartjen e tyre mjerane, per te mbrojtu ty, vjellin per publikun ne studjo e debate televzive, iluzionet e mendjes tende te semure, sipas te ciles Riformato i yti dhe Belushkes mori urdher nga Berisha per te hedhur ne Divjake rroten e avionit te droges, ( papagalli nr 1). E bejne kete papagajt e tu per llogari te Edi Palokes apo te kryeministrit rrote avioni? Kete e di dhe çdo femije!!

Si perfundim, lidhjet e Edi Rames me krimin dhe bandat jane te tmerrshme, te pazgjidheshme dhe mjerisht me pasoja katastrofale per vendin dhe stabilitetin e tij! Vetem largimi i tij, me protesta mbare popullore, do te shpetojne Shqiperine!

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)