Bob Dylani thotë se, do të marrë pjesë në ceremoninë e çmimit Nobel ...


Më në fund kemi një përgjigje nga Bob Dylani se a do ta pranojë çmimin Nobel. Edhe pse përgjigjja e tij është misterioze.


Në komentet e tij të para mbi këtë çmimin, të bëra në një intervistë për gazetën britanike “The Telegraph”, Dylan është pyetur nëse do të marrë pjesë në ceremoninë “Nobel” në Suedi në muajin dhjetor. Përgjigja e tij ishte karakteristike : “Absolutisht, Në qoftë se kjo është e mundur.”- ka thënë ai.

Këto komente ai i dha në një intervistë ku promovonte ekspozitën e tij të re në artin pamor në Londër.

Dylan fitoi çmimin Nobel për Letërsi para tri javëve, mirëpo që nga ajo kohë ai nuk e ka pranuar si dhe nuk ka dhënë ndojnë deklaratë rreth kësaj çështje, duke mos iu përgjigjur kështu as telefonatave.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)