Tensione në KuvendGjatë fjalimit të shefit të grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjfuca, i cili lexonte një deklaratë të Sami Lushtakut pasi është dënuar, ka reaguar deputeti i PDK-së, Nuredin Lushtaku, i cili ka shkuar te foltorja, dukei thënë se vet Konjufca i ka thënë kriminel Sami Lushtakut.
                                                      


Për ta qetësuar situatën kanë reaguar deputetë të tjerë të PDK-së dhe të
Vetëvendosjes, përfshi edhe kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli.
Image

Feride Lushtaku, bashkëshortja e kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut, ka reaguar pas dënimit prej 12 vjet burg që i shqiptoj gjykata bashkëshortit të saj një ditë më parë.

Përmes një postimi në Facebook ajo ka shprehur pakënaqësinë e saj me këtë dënim duke i quajtur gënjeshtra të montuara faktet që quan në dënimin e burrit të saj.
Flet gruaja e Sami Lushtakut
Lexojeni të plotë postimin e Feride Lushtakut:

“Forcën dhe krenarin tënde smund ta mposht as ky dënim i pamerituar. Një fjalëe urt popullore thot ‘buka jote të vret’ e sot po bindem që kjo qenka e vërtetë . Turp Jetullah Behrami për gënjeshtrat që ja montove gjith familjes ton, dikur ishe miku ynë e sot zgjodhe të jesh armiku ynë me dëshmi të rrejshme. E përfundove “Misionin e Serbis”. Mos i thuaj vetit Shqipëtar”.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)