Përse nuk e padisni Edi Ramën për shpifje?Sali Berisha: E ftoj në debat publik. T’ia themi njëri tjetrit në sy të gjitha

 

Ish kryeministri Berisha fton në debat publik kreun e qeverisë Edi Rama. Në përgjigje të interesit të gazetarëve se përse nuk e padit kryeministrin për shpifje. Berisha tha se e fton atë në debat, për t’ia thënë njëri tjetrit në sy të gjitha

“Sic e shihni ju ai kontrollon cdo gjë. Dhe të harxhosh kohë se ka edhe ajo cmimin e vet. Por unë i përgjigjem bëj transparencë dhe mendoj se përgjigjja më e shkëlqyer që mund t’i jap është si opozitë e këtij vendi dhe e garantoj se shumë shpejt do takoj se është vetëm fillimi i opozitës së vërtetë.

Edi Rama ka një baxhanak, unë një kunat, të gjejë një tender të vetëm që kunati im ka përfituar nga qeveria e PD. T’ju them nja 50 tendera të baxhanakut. Famozi Frangu me Beqen s’linin tender me ra në tokë. Le të nxjerrë aty janë dokumentet, të një kompanie, jo fëmijët e mi të kenë marrë pjesë, por të kenë qenë edhe nënkontraktor. Kurse këtu ju e dini si qarkullon emri i Olsit. C’ishte beteja për Federatën, mendoni se do bëhej Gaz Demi? Jo, ishte për Olsin.

E ftoj në debat publik para jush. T’ia themi njëri tjetrit në sy të gjitha. Unë kam punuar me firma, le t’i marrë të gjitha të vijë. Të dalë në publik.” – u shpreh Berisha.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)