Apel: Inteletualeve te ndershem, Ministrise se Brendshme, institucioneve ligjore, Ambasades Amerikene ne Kosove


nga Fatime Kulli

Po ju paraqes tre ballina te librave te nje monstre te papare, ju lutem, me thoni, a duhet qe ky njeri te ndeshkohet???

Ende pa u mbyllur plaget e grave, vajzave, femijeve te vrare nga armiku serb, ende pa u gjetur fajtoret e atyre barbareve qe kane perdhunuar ne kohe lufte vajzat dhe grate e Kosoves, na del nje tjeter monster shqiptar qe perdhos figurat e kombit, intelektualet, herojte e kombit dhe vajzat e grate kosovare. Une personalisht, nuk fyhem nga monstra Hamza, por, fyhem nga intelektualet e Kosoves, nga autoritetet ligjore te Kosves, qe e lene ende te livadhise kete monster te rrezikshem per shoqerine tone! Nuk e di, se sa i kenaqur eshte Rexhep Qosja qe "shkelqen" ne foto me kete skizofren monster???"1" />

Rexhep Qosja me monstren Bahtri Hamza
· · · Shpërndaje
 • 3 shpërndarje
  • Fadil Demaku Për Bahtir Hamzën ka dy zgjidhje: Burgu për fyerje ose ndonjë klinikë neuropsikiatrike! "Babai i kombit"(Rexhep Qosja) ka vdekur bashkë me shembjen e permendores së Enverit në Sheshin "Skënderbeu", pas një deklarate se Enveri po vdiste për të dytën herë. Kërcnimet e Enveristëve kosovarë ia ndërruan rrjedhën, duke e futur në valle me rojet e mjegullës nga romani i tij "vdekja më vjen prej syve të tillë".
   Dje në orën 3:25.MD · · 5
  • Fadil Demaku Kur të fyejnë Bahtirat duhet të ndjehesh krenar, por njëkohësishtë duhet dijtur se ne kemi edhe të atillë që për hirë të interesave të ngushta dhe primitivizmit të tyre këto trillime mund t'i përdorin sipas nevojës për të eleminuar kuadrot e mirëfillta për injorancën aktuale.
   Dje në orën 3:34.MD · · 3
  • Kaman Myftaraj mesa e kam pare surratin e tij, ai eshte nje monster e indoktrinuar e islamizmit mesjetar dhe sherbetor i atyre qe e masakruan dhe e perdhosen popullin martir te Kosoves dhe femren kosovare. te tille njerez jo vetem qe duhet te izolohen nga shoqeria dhe te mos piprtijne me as emri dhe as nami i tyre , por te tillet e kane pak eshe zhdukjen nga kjo shoqeri.
   Dje në orën 3:56.MD · · 1
  • Vladimir Marku Fadil, nuk te nderojne fjalet qe thua per te nderuarin Rexhep Qosja. Ti e lidh me emrin e Enverit...kjo eshte ceshtje pikpamjeje...
   Dje në orën 4:42.MD · · 1
  • Partizan Cene
   Fatime Motër . E kuptoj shqetësimin tënd ... Ky person është jashtëqitje e kombit dhe nuk ka asnjë shans të mbushë mendjen e askujt ..Por jam pjesërisht dakord me Fadilin : Ai do izoluar pasi është mjaft i rrezikshëm jo se shkruan kështu , por ka një radio të shpifur , që e emeton në Skype , dhe duke joshur me këngët popullore shqiptare , bën propagandë antishqiptare në pushimin midis këngëve .. Ai do ti nënë shtrohet gjykimit pa tjetër dhe do të marrë dënimin e merituar ..!!
   Dje në orën 4:50.MD · · 2
  • Agim Kasemi Nqs ky "moster! o i cmendur na deformoka realitetin ju te zgjuar vertetoni me fakte e argumenta dhe perlasjani ne fytyre..nuk eshte kurr e mundur qe nje "budalla" te veproj ne kete menyre,une jam cam dhe pak me interesojne keto gjera se jemi deri ne fyt me hallet tona,por historia na ka mesuar qe luhet dhe me dy porta..!ku e dini ju qe ky i cmendur ka "asin! nen meng......!
   23 orë më parë · · 1
  • Xhesika Vula miq te nderuar kontaktoni me apel dhe peticion per procesin verbal ndaj bahtir hamza ne ambasaden amerikane kosov qe te jet puna ime me e leht ndaj bahtir hamzes..... http://albanian.pristina.usembassy.gov/ambasadori_dell.html
   22 orë më parë · · 2
  • Agim Kasemi Ne shqipetaret e kemi zakon qe flasim me pasion o pa peshuar fjalen o ate qe shkruan...Fatua na ben apel...!?por para kesaj zonje e din shume mire organet kopetente te Kosoves,dhe po ta din qe jane shpifje te ketij "mostro"i kishin vene byrzylyket por kur ka ze nuk eshte pa gje...lerjani atyre qe kan per zanat te gjykojn para se ju te tjeret te dilni bllof....
   22 orë më parë · · 2
  • Fehmi Berisha Dhe ti Fadil Demaku,boll pak je larg Bahtir Hamzës.Bile bile je shumë shumë afër me të dhe në klinikën e Shtimjes do u dërgoja të dyve bashkë.
   22 orë më parë · · 1
  • Agim Gashi
   agim.poeticforum.com
   Fatime Kulli:Apel-Inteletualeve te ndershem, Ministrise se Brendshme, institucio...Shiko më shumë
   22 orë më parë ·
  • Xhesika Vula
   fehmi berisha mik i nderuar bahtir hamza esht nje kriminel i cili vrau gruan e tij ne zvicerr dhe mbajti vetem 2 vite arrest per shkak te publikimit te diagnozes se mjekut per nje qmenduri te lart .kesh...Shiko më shumë
   22 orë më parë · · 3
  • Agim Kasemi Ku e dini ju zonja Xhesika se ato figura jane kaq te pasterta...?..askush nuk e tregon fytyren e vertet,po sikur te hapen dosjet c'do ju ngelet juve..?
   22 orë më parë · · 1
  • Xhesika Vula
   po mik i nderuar dosja esht hapur ne at jam dhe un personalisht me foto te profilit dhe akuzon miqet se fshehen pas kesaj fotografije se nuk ekziston jessika leon vula .por ti mik i nderuar je i ...Shiko më shumë
   22 orë më parë · · 1
  • Fehmi Berisha
   Fehmi Berisha Xhesika nuk i ndava,sepse shkrimet e Fadil Demakut më kan bindur që është vëlla siamez me Bahtir Hamzen.Këtë e dëshmon edhe komenti i tij sot,kur flet për prof.Rexhep Qosjen.Cfarë do më? E ti mbaje për krenari komtare.Zatën nu...Shiko më shumë
   22 orë më parë · · 2
  • Xhesika Vula mik i nderuar fadil demakun e njof per veprimet e tij ne usa per qeshje komtare andaj shkrimet jo koh te mberrem shum ne shkrimer te asnjerit nga miqet jo per ndonje neglizhenc por per shkak te agjendes te punes mik i nderuar...
   22 orë më parë · · 2
  • Ferderova Dauti plehrat duan plehrat-ndeshkimi bie mbi pastertin,cojeni ne gjyq sic beri aktoria monda bulku...
   PROTESTOJME TE GJITHE KUNDER PLEHRAVE E XHUXHAVE TE KURDISUR NGA SEGMENTE BARBARE!
   ZGJOHU PRESIDENT,ZGJOHU SHQIPTARE-NA DHUNOJNE KU SMBAN!
   DUAN TE TRETIN SHQIPTARIN-MBI VLERAT TONA HEDHIN HORDHIT!
   22 orë më parë · · 1
  • Ferderova Dauti FATIME,MONDA ETJ...VETVEPRONI...NE GJYQ E CONI ..ATE DHE TRADHETARET TANE,QE NE MBROJTJE E MBAJNE,SI QENIN PER KAPISTER...NE DONI FIRMEN TONE-GATI JEMI
   21 orë më parë · · 2
  • Agim Kasemi Flasin letrat zonja Ferderova.!Canta carta thot italiani...! nuk behet me mbledh firma,por me fakte akuzohet tjetri jo duke bere show ketu ne fb.....
   21 orë më parë · · 1
  • Fehmi Berisha Federova,
   Njeriun e sëmur psiqikisht nuk e dënon ligji përse llapë.Mua më duket, që sa më shumë mirremi me të, aq më shumë e mbajmë në sqenë. Tipat e tillë duhet injoruar total,sepse vetë fakti që mirremi me ta dëshmon,që ne e pranojmë mes nesh.Nderime!
   21 orë më parë · · 5
  • Fatime Kulli Nese ligji nuk e ndalon nje te semure psikik pse shan e fyen, atehere ta izolojne ne psikiatri dhe ta sherojne! Si do t'ju vinte ju te nderuar miq, sikur keta burra, djem, gra, vajza, te ishin bijte, vellezerit, baballaret, motrat, vajzat apo grate tuaja??? A DO TA LEJONIT KETE PERBINDESH TE FYEJ DINJITETIN E TYRE???
   21 orë më parë · · 4
  • Ferderova Dauti luhet loja e marrezise per te na bere te keqen shqiperise...me respekt per kedo moter aty...mos e canio koken ,e dim kush jeni...ka rendesi qe ju jeni nje therime vlere-ne kete toke te djegur e te mjerr...KUR DO TE KEMI NJE ZOT NE,TE NA MBROJE SI MBARE QYTETERIMI MBI DHE?!
   21 orë më parë · · 1
  • Ferderova Dauti U DHUNUA KOSOVA NE GRA E VAJZA -burreria heshti e ben biseda...mire qe flet nje kadare,e shkruajti nje elvira dones...O BURRA SI RRONI MBI KETE DHE!?
   21 orë më parë · · 1
  • Agim Kasemi Pse kancelohen komentet...!?
   21 orë më parë ·
  • Fatime Kulli nuk e di zoti Agim, kjo eshte faqja ime, dhe une nuk kam fshire gje
   21 orë më parë ·
  • Agim Kasemi ‎!!!!????
   21 orë më parë ·
  • Gezim Azemi O plum nuk bon me ju dhan po duhet mipre prkadal kta muta qe pona kelbin ter kombin.
   20 orë më parë · · 1
  • Shala E Bajgorese edhe mua ma ka thye paswordin mi ka sha miqet disa edhe me tjeter adres te femrave u mundua tme fus ne gracke per luften e uck se ku kam ken komandant me ken se bahtir hamza ka dore per zbulimin e pjestareve te UCKse dhe te gjitha keto te dhena i jap BIAs
   18 orë më parë ·
  • Shala E Bajgorese mua mu kundervy se skisha lidheje me ate kurr ne jeten time ama kur e pash nje video se cfare fliste per femrat shqiptare i thash a je normal ti njeri
   18 orë më parë ·
  • Ardian Zejnaj
   Me kete Monster qe po e quani, para disa muajve me pat dal edhe mua pun, madje si patriot (tradhetar) qe eshte edhe mu kercnua. Si duket ky e paska te mesuar kete gje, per faktin se e paskan trajnuar serbet, qe duke sulmuar dhe kercnuar te tjeret (normal ne shpin te sherbimit sekret serb), te thot pastaj se eshte ky qe po me kercnon mua dhe suljuni per ta shkaterruar. Nese nuk bejn pune shqiptaret ne Kosove, ateher therret ne ndihme punedhenesit apo miqt e tij serb. Keta njerz jane qe Kosoven e kane zen peng, duke e prezantuar rrejshem dhe poshtersisht, per faktin se nje monster si ky te prezantoi "Pena Shqiptare" eshte mekat dhe nje sherbim i keq qe i behet Kosoves dhe shqiptarve. Ku jane intelektualet shqiptar?
   18 orë më parë · · 1
  • Shala E Bajgorese me shau edhe aty filloi ajo cfare i kame thene se po te zura do te vjerri ne lis me mbaj ne mend kete gje cfare ja kame thene edhe me pas beri edhe videon per mua ku thot udba jugoslllave edhe ne nje foto timen ku eshte betimi i UCKse aty komenti i Bahtir Hamzes eshte ku shan betimin edhe flamurin tone kombetr
   18 orë më parë ·
  • Shala E Bajgorese ne nje mbrembje ne ate tv e ti thot muslimanet shqiptar 80%jane koke derra jane terrorista jane hajdut e cka jo me te vertet eshte per tu mahnitur me cmendurin e keti personi se cfare di te beje ne youtube por te gjithe e kan vrejt e njohin eshte i njohur per policin e tiranes edhe te prishtines
   18 orë më parë ·
  • Shala E Bajgorese kujdes se cfare akuzoni pavarsisht se cfare u tha per qosjen apo ate tjetrin keto jane mendime te lira ka njeri drejt te shprehet edhe te vlerson ate cfare e mendon nuk do thot pse ka shkrue per qosjen apoate tjetrin tash zduhet gabim jene ata qe mendojn keshtu
   18 orë më parë ·
  • Fadil Demaku Fehmi Berisha...Bahtir Hamza...a të kthehm e ti kafshoj klyshët e Rexhep Qosjes?! Mish që kundërmon!
   14 orë më parë ·
  • Hana Luka
   Po ky nacoionalromantiku me emrin Fehmi Berisha ka dal ne skene tuj leh per Rexhep Qosjen. Ky dhe Rexhep Qosja ja kane shkruar vjershat Bahtir Hamzes. Bahtir Hamza eshte pjelle e krimbave si keta. Nje gjysëm analfabet të flas pë Fadil Demakun kështu është edhe më mut se vet Bahtir Hamza. Unë si nxënëse e Fadil Demakut nuk mudn të duroj një sahanlëpirës si Fehmi Berisha të flas kështu. Njëri i rrinin Rexhep[ Qosjes në anën e m,ajtë e tjetri në anën e djathtë. Fehmiu e Bashtiri janë krimbat e mishit që kundërmon i nderuari profesor.
   14 orë më parë ·
  • Fadil Demaku Hana paska gjelozuar miku im Fehmi Berisha, por nuk ja marr dot vëllaun e tij. Fal i qoftë! Mos u nxej ti shumë se unë e thash në fillim se do të gjenden edhe Fehmi Berisha që do të manipulojnë, sipas nevojës edhe me të dhënat e Bahtirit.
   14 orë më parë · · 1
  • Hana Luka Po këta janë poetët që i krijon Rexhep Qosja sot e i mbanë rreth vetes për të mashtruar vetveten se ende është i madh. Vërtetë përballë Fehmive dhe Bahtirave ai është GJENI!
   14 orë më parë ·
  • Fadil Demaku Në perendim "zonjat e rënda" dalin me shetit me nga tre-katër qenë... Fehmiu më ka nderuar njësoj si Bahtiri. Ai që mohon Gjergj Fishtën mund të mohoj lirishtë edhe Fadil Demakun, që krahasuar me te Fehmiu na del asgjë më shumë se një gomar veshgjatë që pret zotëriun t'ja heq dhe ngjet samarin!
   13 orë më parë ·
  • Hana Luka Rexhep Qosja si duket prej atehere kur thoni ju profesor eshte shendrruar ne homoseksual sepse krejt do pedera po i sillen perrreth.
   11 orë më parë ·
  • Sofia Ziri-Nako
   Të dridhet mishi, cirret lëkura, hidhet poshtë pastërtia e njeriut, digjet një det arti, dhe në emrin GRUA, do të thoja si ka mundësi që ka mendje të tilla mes letrave të të shkruarit dhe që ushqen me këtë gjuhë, një paturpësi që hidhet mbi emrin GRUA...? çfarë lloji qënie ka në trupin e tij, ky njeri që poshtëron në radhë të parë nënën, që e ka lindur, sjellë në jetë...quhet grua edhe ajo...E çfarë ushqimi kapërdin drejt artit ky njeri, që do të thoja njollos veten në rradhë të parë, para se të përdore epitete të turpëshme për emra të nderuar...? PATURPESI është pak të thuash, CMENDURI është përsëri pak....Në ka Zot, do dijë t'i vendosë gjërat në vendin e duhur!
   2 orë më parë ·
  • Pipa Agim Turp. Monstra te tilla, si ky pleher Hamza, e kane vendin ne pusetat e mutit. Ky eshte Djalli! Digjeni, sa pa leshuar kuterbimin e kermave serbe, mbi qiellin e paster te Kosoves!
   rreth një orë më parë ·

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)