Ish-sekretarja e shtetit e SHBA-së Hilari Klinton: Ekziston rrezik nga agresioni rus dhe ndaj vendeve tjera afër Rusisë

Edhe vende të tjera të cilat janë afër Rusisë, mund të bëhen objekt i agresorit, nëse presidenti rus Vlladimir Putin nuk dënohet për shkak të aksioneve në Ukrainë, deklaroi dje në Montreal ish-sekretarja e shtetit e SHBA-së Hilari Klinton.

hillary-clinton-2012-16x9
Klinton e quajti vendimin e Rusisë që ta aneksojë Krimenë si joligjor dhe për mosrespektim të së drejtës ndërkombëtare.
Sipas saj, nëse tani i lejohet Vlladimir Putinit të tërhiqet, do të ketë shumë vende të tjera të tilla të cilat do t'i ekspozohen agresionit rus.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)